Otomobil Fiyatları

12 Ay Araç Kiralama Fiyatları 2024

12 Ay Araç Kiralama Fiyatları 2021

12 Ay Araç Kiralama Fiyatları 2024; Oto kiralama, bir kiralama acentasının belirli bir miktar ücret karşılığında, günlük, aylık ve yıllık olarak bir aracı bir kişi veya bir şirkete kiralama durumudur. Piyasada birden fazla bulunan bu firmalar araç kiralama işlemini daha ucuz, kolay ve keyifli hale dönüştürmektedir.

Son dönemlerde oldukça fazla artan araç piyasasındaki artış sebebiyle bir çok kişi araç almak yerine kiralamayı tercih etmeye başlamıştır. Bu sebeple de uzun süredir hayatımızda var ve faaliyet gösteren araç kiralama acentelerine talepte artış gözlenmektedir.

Özellikle yılın her gününde araca ihtiyaç duymayan, sadece bayram, özel gün, şehir dışına çıkma gibi bazı zamanlarda arabaya ihtiyaç duyan kişiler için araç kiralama oldukça manttıklı bir işlemdir.

Kiralanan araca vergi, bakım sigorta, hasar masrafları, bakım masrafları, trafik sigortası vergiler, kasko vb gibi ekstra işlemler ve ödemeler acenta tarafından yapıldığı için bir çok kişi daha az masraflar sadece ihtiyaç duydu zamanlarda araç kiralamanın daha mantıklı ve tasarruflu olduğunu düşünmektedir.

12 Ay Araç Kiralama Fiyatları 2024

Sizin için hazırladığımız bu yazımızda araç kiralama fiyatları, araç kiralamak için gerekli belgeler, kimler araç kiralayabilir gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. Uzun dönem yani aylık veya senelik olarak araç kiralamak isteyenler için fiyat bilgisi de yazımızın içeriğinde olacaktır.

Kimler Araç Kiralayabilir 2024

  • Herşeyde olduğu gibi araç kiralama konusundan da birden fazla kriter vardır. Örneğin acentenin en uygun aracını kiralayabilmek için; en az bir yıllık ehliyetiniz olmalı ve 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
  • Trafik kazası, cezası, eksik yakıt teslimi gibi ek masraf gereken problemler için sizden depozito veya kredi kartı bilgisi alınmaktadır.
  • Acentada bulunan daha lüks araçları kiralayabilmek için ise alt limit yaşın en az 28 olmasına ve ehliyetin en az 3 yıllık olması gerektiğine kadar kriterler yükseltilebilmektedir.
  • Aracı kiraladığınız zaman ek şöfor için firmaya bilgi vermeli ve bunu anlaşmaya ekletmelisiniz.
  • Araç kiralama en az bir günlük olmakla beraber daha fazla hatta aylık, yıllık olarak da kiralanabilir. Fakat alt limiti 1 gündür daha az süre ile kiralamak mümkün değildir.
  • Kiraladığınız aracı aynı acentanın başka yerdeki hatta başka şehirdeki şubesine teslim etme hakkınız da mevcuttur.

Yukarıda saydığımız kriterlere sahipseniz siz de dilediğiniz aracı dilediğiniz firmadan kiralama hakkına sahipsiniz. Dilerseniz günlük, dilerseniz aylık veya yıllık olarak da kiralama yapabilirsiniz.

Araç kiralama acentaları özel sektör olup kira fiyatları rekabet durumuna göre belirlenmektedir. Her bütçeye uygun fiyatta araç bulabilirsiniz.

Bu sebeple önceden aylık ya da yıllık olarak kira bilgisi vermek mümkün değildir. Acenta ile anlaşmanıza bağlı olarak normal fiyat üzerinden uzun süre kiralama yaptığınız için bazı kampanyalarından faydalanarak daha az ödeme yapabilirsiniz.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz