Yapı İnşaat Fiyatları

20 Kg Silikonlu İç Cephe Boya Fiyatları 2024

20 Kg Silikonlu İç Cephe Boya Fiyatları 2021

 

20 Kg Silikonlu İç Cephe Boya Fiyatları 2024; son dönemlerde oldukça fazla duyduğumuz silikonlu boya günümüzde en çok kullanılan boyalardan bir tanesidir. Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduran boya firmaları birbirinden farklı ürünler ortaya koyarak insanları şaşırtmaya devam etmektedirler. 

Bu yazımızda sizler için silikonlu iç cephe boya fiyatlarını araştırdık. Özellikle tüm evi rahatlıkla boyayabileceğiniz 20 Kg’lik boyaların fiyatları 2024 yılında kaç TL olmuş bunu göreceğiz. 

20 Kg Silikonlu İç Cephe Boya Fiyatları 2024 

Bir çok kişi için ev dekorasyonu ilk olarak duvarlardan başlamaktadır. Yeni bir eve taşındığınız zaman veya büyük temizlik yapılacağı zaman ilk olarak duvar boyası bakılmaya başlanır.   

Eskiden boyanan duvarların ömürleri bir kış olarak bilinmekteydi. Bahara girerken ortalıktan kalkan sobalar veya kapanan kombilerle beraber bir bahar temizliği furyası başlamaktaydı. Tüm kışın isi pisi boya badana ile giderilirdi. 

Değişen teknoloji ile beraber yeni nesil silikonlu boyaların piyasaya sürülmesi ile her sene boya yapma zorunluluğu ortadan kalkmış bulunmaktadır. 

Özellikle herkes tarafından silinebilen bir ürün olarak bilinen silikonlu iç cephe boyaları bu avantajı sayesinde tercih edilmektedir. Özellikle küçük çocuğu olan kişiler ev boyası tercih ederken hem sağlık açısından kokusuz olan bu boyaları tercih ederken hem de silinebilir olması ekstra tercih sebebi olmaktadır 

İçindeki silikonu ve temizlenebilirliği sayesinde uzun süre kullanıma olanak sağlamaktadır. 

Silikonlu İç Cephe Boyası Nasıl Yapılır 

  • Öncelikle aldığınız boyayı duvara uygulamadan önce duvarın temiz olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Zımpara işlemi ile pürüzsüz olması sağlanmalıdır. 
  • Zımpara işlemi bittikten sonra astar boyası ile duvara önce astar atılmalıdır. 
  • Astar boyanın kurumasının ardından silikonlu boya ile duvar boyama işlemine başlayabilirsiniz. 

Silikonlu Boya Avantajları Nelerdir 

  • Herkes tarafından tercih edilen silikonlu boyaların en önemli avantajı silinebilir olmasıdır. 
  • Özellikle çocuklu evlerde rahatlıkla kullanılabilen bu boya kokusuzdur. Boyanın ardından günlerce camları açıp kurumasını beklemek veya evi havalandırmak zorunda değilsiniz. 
  • Temizliği oldukça basittir. İhtiyacınız olan tek şey nemli bir bez ve sabunlu sudur. 
  • İçindeki silikon sayesinde dayanıklılığı artmıştır bu sebeple uzun yıllar yeni bir boya işlemi yapmadan kullanabilirsiniz. 
  • Nem, küf, rutubet gibi olumsuz etkilere karşı son derece dayanıklıdır. Bu sebeple herkes tarafından tercih edilmektedir. 
  • Her silikonlu boya doğru silikonlu iç Cephe Boyası değildir. Bu sebeple merdiven altı üretim yapan markasız yerlerden almak yerine ünlü markaların iç cephe boyalarını tercih etmelisiniz. 

Son olarak birlikte değinmemiz gereken konu ise fiyatlardır. Piyasa birden fazla ünlü boya markası bulunmaktadır. Hepsi de kendi çapında kalitesini ispatlamış köklü firmalardır.  

Bu firmaların aşağı yukarı fiyatları 100 TL den başlayarak rengine ve markasına göre 500 TL ye kadar çıkabilmektedir. 
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz