Elektronik Fiyatları

37 Ekran LCD TV Fiyatları 2024

37 Ekran LCD TV Fiyatları 2021

37 Ekran LCD TV Fiyatları 2024; Büyük bir hızla gelişmeye devam eden teknoloji ile birlikte çocukluğumuzdan alışık olduğumuz büyük tüplü televizyonlar yerini LCD adı verilen daha ince televizyonlara bırakmıştır. 

Değişen bu teknoloji ile herkes yeni ürünlere ayak uydurmaya çalışırken daha yeni modeller karşımıza çıkmaktadır. 

Bu modeller arasında monitör olabilen, bilgisayar bağlantısı yapılabilen, hafıza kartı, USB bağlantısı olan gibi bir çok özellikte televizyon piyasaya çıkmıştır. Bu teknoloji gün geçtikçe üstüne daha fazla özellik konarak ilerlemektedir. 

37 Ekran TV Fiyatları

Bir çok mekanın vazgeçilmezlerinden olan 37 ekran TV fiyatları 2024 yılında da bir çok kişi tarafından aratılmaya devam edilmekte. Bulunduğunuz yere en uygun televizyonu seçmek oldukça önemlidir. Seçilen televizyon ambiyans olarak bölgenin havasını değiştirebilmektedir. Yazımızın içeriğinde 37 ekran televizyonlara yönelik bilgilendirmeler bulabilirsiniz.

Sizler için ele aldığımız bu konumuzda LCD TV nedir? LCD TV Avantajları ve Dezavantajları gibi bir çok soruyu incelemeye çalışacağız. 

37 Ekran LCD TV Fiyatları 2024 

İyi veya kötü olumlu veya olumsuz pek çok evde artık televizyon mevcuttur. Zararlarından her ne kadar her yerde bahsedilse de evde televizyonu olmayanlar yok denecek kadar azdır. 

Durum böyle olunca bir çok kişi yenilenen teknolojiyi takip edip en son model olan televizyonları almaya başlıyor. Bu son model ürünlerin başında ise LCD TV’ler gelmektedir. Peki nedir bu LCD gelin birlikte bakalım. 

LCD TV Nedir? 37 Ekran LCD TV Fiyatları 2024

Açılımı Liquid Crystal Display olan LCD’nin Türkçe karşılığı ise Sıvı Kristal Ekrandır. Bu televizyonların ekran monitörlerinde kullanılan teknoloji sııvı kristallerdir. Bu kristaller ıiığı engeller veya serbest bırakır. Bu prensip ile çalışmaktadır. 

LCD Televizyonun Avantajları 

  • Bu televizyonların en önemli avantajı diğer tüplü televizyonlara göre daha ince ve hafif olmasıdır. Bu sayede daha az yer kaplayan bu televizyon modeli son trendlere göre tercih sebebidir. 
  • Diğer yüplü televizyonlara göre görüntü kalitesi daha canlıdır. Daha güzel izleme keyfi sunan bu televizyonlarda piksel çözünürlüğü daha yüksektir ve ne kadar yakından bakılırsa bakılsın piksel aralıkları görünmez ve her şekilde görüntü kalitesi mükemmeldir. 
  • Gelişen yeni teknolojiye uygun olarak üretilmiştir. Bilgisayar monitörü olarak da kullanılabilir. Pc Tv ye bağlanabilir ve USB girişi vardır. 

LCD Televizyonun Dezavantajları 

  • Gelişmiş teknolojisi sebebiyle çok fazla elektrik tüketimi yapmaktadır.  
  • Bu televizyonlara tam karşısına geçip seyrettiğiniz zaman net görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz. Sağ veya sol açıdan izlendiğinde görüntü kalitesinde bozulmalar meydana gelmektedir. 
  • Bu LCD tvlerde siyah renk sorunu denenbir görüntü kalitesi rengi sorunu oluşmaktadır. 
  • LCD TV’ler daha önce üretildiği için önüne geçen yeni teknoloji TV’ler bulunmaktadır. Bunlar led ve plazma televizyonlardır. Bu televizyonlara göre renkleri daha cansız ve soluktur. Eğer teknolojiyi takip ediyorsanız bu renk sorunu size olumsuz gelebilir. 

Fiyat konusuna gelmek gerekirse bir çok ünlü markanın farklı tasarımlarla bulunan 37 ekran LCD Televizyonları bulunmaktadır. Bu sebeple en net fiyatı bulmak için bir marka tercih etmelisiniz. Ortalama olarak ele alırsak 37 ekran tv’nin ortalama fiyatları 1000 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. 

37 Ekran LCD TV Ne Kadar?

37 ekran LCD televizyonların fiyatları marka ve özelliklerine göre değişebilmektedir. ortalama 1000 TL ile 5000 TL arasında fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir.

LCD TV Nedir?

Açılımı Liquid Crystal Display olan LCD’nin Türkçe karşılığı ise Sıvı Kristal Ekrandır. Bu televizyonların ekran monitörlerinde kullanılan teknoloji sııvı kristallerdir. Bu kristaller ıiığı engeller veya serbest bırakır. Bu prensip ile çalışmaktadır.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz