Ankara Eskişehir Hızlı Tren Fiyatları 2021

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Fiyatları 2021; seyahat etmek; ister öğrenci, ister evli ister bekar olsun kadın erkek büyük küçük bir çok kişinin severek ve büyük bir heyecanla yaptığı aktivitelerden yalnızca biridir. 

Özellikle kısa mesafe yakın çevre illerden başlanarak yapılan bu yurt içi minik geziler insana özgürlük hissi verir ve ruhunu tazeler. 

Hal böyle olunca ekstradan bir de yüksek hızlı tren hizmeti hayata geçirilince birbirine uzak gibi olan çevre iller daha da yakın olmuştur. 

Örneğin Ankara-Eskişehir arası…  Ankara’nın vazgeçilmez yerleri Tunalı’sı, Kızılay’ı, Bahçeli’si ve özellikle Anıtkabir’i bu yerleri görmek isteyen gezgin grupları için sabırsızca seyahate çıkılası rotaları oluyor. 

Bu yazımızda sizler için Ankara-Eskişehir hızlı tren fiyatlarını araştırdık, % 20, %50 indirim uygulanan kişiler, öğrenci bilet fiyatları öğretmen bilet fiyatları gibi bir çok ayrıntıyı büyük bir titizlikle sizlerle paylaşacağız. 

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Fiyatları 2021 

Gezmeyi seven herkesin özellikle öğrencilerin sırtına sadece bir sırt çantası alarak aklında hiçbir şey olmadan yolculuğa çıkması inanılmaz mutluluk verici bir şeydir. Özellikle Ankara ve Eskişehir arası yüksek hızlı tren hizmeti geldikten sonra aradaki yol mesafesi bir buçuk saate düşmüştür. 

Yüksek hızlı tren ilk seferine Eskişehir ilinden başlamaktadır. Sefere çıktığı ilk saat 06.20’dir. Son saati ise 21.10 dadır. 

Ankara ve Eskişehir yüksek hızlı tren ile toplamda karşılıklı 4 sefer yapmaktadır. Yani Ankara – Eskişehir arası 2 sefer, Eskişehir – Ankara arası 2 sefer olmak üzere 4 seferdir. 

Ankara- Eskişehir arasında yüksek hızlı tren Eryaman ve Polatlı duraklarında durmaktadır. Seyahat süresi ise 1 saat 30 dakikadır. 

Aşağıdaki tabloda sizler için Sefer saatleri ve durakları verilmiştir. 

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Fiyatları 2021 yılında kaç tl olmuş bunu inceleyelim. 

Yüksek hızlı tren biletleri standart ve esnek olarak ikiye ayrılmaktadır. 

Yolcular diledikleri vagondan kendilerine bilet alma şansına sahiptirler. Ayrıca öğrenci öğretmen gibi meslek gruplarına özel indirimler uygulanmaktadır. Bussines biletler 43.50 TL ekonomik ise 30 TL’dir 

0-6 yaş aralığındaki bebek ve çocuklar, gaziler ve birinci dereceden olan yakınları, ağır engeli olan kişiler, devlet sporcuları ve birinci derece yakınları ve şehitlerimizin birinci derece yakınları ücretsiz bilet hakkına sahiptiler. 

13—26 yaş arası gençlere, meb’e bağlı öğretmenlere,  60-64 yaş arası yaşlılara, gazetecilere (basın mensupları), grup halinde en az 12 kişilik bilet alanlara, TSK mensupları ve aldığı bileti aynı istasyondan almış olan kişilere %20 indirimli fiyat tarifesi uygulanmaktadır. 

65 yaş üstü yolcular, 7-12 yaş aralığındaki çocuklar, ve ayrı koltuk istenen 0-6 yaş arasındaki bebek ve çocuklar için ise %50 indirim uygulanmaktadır. 

Aşağıda fiyatların görseli de bulunmaktadır. 

Ankara Eskişehir Hızlı Tren Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021
Ankara Eskişehir Hızlı Tren Fiyatları 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir