Sağlık Fiyatları

Antikor Testi Fiyatları 2024

Antikor Testi Fiyatları

Antikor Testi Fiyatları 2024; 2020 yılında Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran bir virüs salgınından sonra tüm insanlığın hayatındaki bir çok şey değişti ve yeni terimler eklendi. Bunların yanı sıra bir çok tedbirler kapsamında alınan yasaklar ve kurallar da yine hayatımızı normale dönmesi çok zor olacak bir değişikliğe itmiştir.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda son dönemlerin insanı zora sokan salgını kapsamında uygulanan Antikor Testi Fiyatları 2024 yılında kaç tl olmuş bunu inceleyeceğiz.

Ardından ise; Antikor Testi Nedir? Antikor Testi Nasıl Yapılır? PRC Testi Nedir? PRC ile Antikor Testi Arasındaki Farklar gibi bir çok başlığı da ele alacağız.

Antikor Testi Fiyatları 2024

Dünyada hızlıca yayılan bu virüs çok dikkat edilmesine rağmen en sonunda ülkemize de gelmiş durumdadır. Uzun zamandır da bu virüsten kurtulmak için tedbirler alınmakta ve çalışmalar yapılmaktadır.

Alınan tedbirler kapsamında; virüs tespit edilen kişiler belli süre karantinada tutulmakta ve ilaç tedavisi başlanmaktadır. Peki bu hastalar nasıl biliniyor gelin inceleyelim.

Antikor testi genellikle covid hastalığı döneminde covid geçiren kişilere yapılmaktadır. Bu sayede vücutta covid hastalığına karşı bir savunma sistemi, bir bağışıklık olmuş mu bunun tespitinde kullanılmaktadır.

Vücudunda her hangi bir virüs olan bir bireyin bünyesi hemen alarm vermeye başlar. Virüs belirtileri gösterir. Bu belirtilerin için Bu Sayfayı okuyabilirsiniz. Çıkan bu belirtiler kapsamında kişi hastaneye giderek durumunu belirtir ve test yaptırır.

Antikor testi covid olup olmaması testi ile karıştırılmamalıdır. Vücutta virüs var mı diye bakılırken farklı bir test yapılırken vücudun covid’e bağışıklığı var mı diye öğrenmek için antikor testi yapılmaktadır.

Bu testin fiyatı ise gittiği hastaneye göre 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.

Antikor Testi Nedir?

Antikor testi virüs şüphesi olan kişilerin vücutlarında olan antikorların sayılması ile yapılmaktadır. Bu test ile kişinin hali hazırda veya daha önce virüs bulaşıp bulaşmadığı, hastalık geçirip geçirmediği öğrenilmektedir. Bünyesindeki bağışıklık durumu hakkında da bilgi sahibi olunmasını sağlar.

Bu antikor testleri de ikiye ayrılır. Bunlar;

  • IgM Testi adı verilen testtir. Mevcut hastalık hakkında durum tespiti yapılmaktadır.
  • IgG Testi adı verilen testtir. Hastalığı geçirip geçirmediğiniz hakkında tespit yapmak için kullanılır.

Yani bu tesler; IgG ve IgM olarak ikiye ayrılmaktdır.

Antikor Testi Nasıl Yapılır?

 Antikor testi oldukça kolay yapılabilen bir testtir. Hatta evde kendiniz de yapabilirsiniz. Hızlı tanı kiti adı verilen bu kitler ile evde kendi testinizi kendiniz yaparak 15 dakikada sonuç alabilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak ise kan verip laboratuvar ortamında inceleme yaptırabilirsiniz. Eğer vücuda virüs yeni bulaşmışsa tanı kitleri doğru sonuç vermeyebilir. En doğru sonuç için kan verip laboratuvarda inceletilmesi gerekmektedir. Bu sonuçlar ise yoğun titizlikle inceleme yapıldığından 3 veya 5 gün gibi uzun bir sürede belli olmaktadır.

PRC Testi Nedir?

PRC testi yalnızca korona virüs hastalığında değil vücuda bulaşan herhangi bir viral durum söz konusu olduğunda bile yaptırılan ve güzel sonuç veren virüs tespiti için kullanılan yol ve yöntemdir.

PRC ile Antikor Testi Arasındaki Farklar

PCR testi insanın vücudunda herhangi bir virüsün olup olmadığı anlaşılması için kullanılan test türüdür. Yani ister Covid olun ister AIDS bunu öğrenmek için PCR testi yapılmaktadır.

Fakat örneğin daha önce Covid olduysanız antikor testi yapılır vücudunuzda bu hastalığa karşı bir savunma sistemi, bir bağışıklık yani bir antikor oluşmuş mu bunun öğrenilmesinde kullanılır.

PCR Testi Nedir?

PCR hastalıkların erken tanısında kullanılan bir tanı testidir.

Antikor Nedir?

Bağışan ya da antikor, çok hücreli hayvansal organizmaların bağışıklık sistemi tarafından kendi organizmalarına ait olmayan organik yapılara karşı geliştirilen glikoproteinin yapısındaki moleküllerdir.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz