Ulaşım Fiyatları

Çadır Kamp Yerleri Ve Fiyatları 2024

Çadır Kamp Yerleri ve Fiyatları 2021

Çadır Kamp Yerleri ve Fiyatları 2024; tatil deyince akla ilk olarak beş yıldızlı otellerde her şey dahil konseptiyle otel tatilleri gelmektedir. Sabah kahvaltı-havuz-deniz-yemek-havuz-deniz-yemek-havuz-deniz derken sanki kocaman devasa bir kapalı kutunun içerisinde tatil yapıyormuş havası vermektedir. 

Beş günden fazla otel tatili insanlarda her gün aynı şeyleri yapmaktan usanıp sıkıntı vererek tatili kısa kesme isteğine dönüşmektedir. 

Durum böyle olunca özellikle gençler arasında çadırlı kamp tatilleri trend olmaktadır. Mis gibi ağaçların arasında, berrak bir deniz kenarında, etrafta sizin keşfinizi bekleyen onlarca güzelliklerin saklı olduğu muhteşem çadır kampları; 1 ay bile kalmış olsanız insanı sıkmayan tatillerdir. 

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda Kampa giderken alınacak şeyler ve gidilecek yerler olmak üzere iki farklı başlık altında bilgi vermeye çalışacağız  

Çadır Kamp Yerleri ve Fiyatları 2024

Türkiye kamp yapmak için inanılmaz güzel ülkelerden biridir. Yarım ada ülkesi olarak birbirinden değişik iklimleri, dağları, denizleri, koyları ile büyüleyici bir görüntüye sahiptir. 

Gittiğiniz her yer hiç şüphesiz cennetten bir köşe gibi hissettirecek ve hayatın keşmekeşinden sıyrılıp muhteşem bir tatil yapmanıza olanak sağlayacaktır. 

Peki bu muhteşem tatile giderken yanınıza ne almalısınız neler götürmelisiniz nelere dikkat etmelisiniz gelin birlikte maddeler halinde üzerinden geçelim. 

Kampa Giderken Alınacak Şeyler 

 • Tek, arkadaşlarla, aile ile, çocuklar veya bebek ile bir kamp tatili planlıyorsanız eğer alınacaklar listeniz yanınızda bulunan kişiye göre değişmektedir. 
 • Arkadaşlarla gidilen kapta ihtiyaç listesi farklı iken bebekle beraber gideceğiniz kampta ihtiyaç listeniz bambaşka olacaktır. 
 • Öncelikle bunu gözden geçirmeli ve kendinize bir planlama çıkarmalısınız. 
 • Ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak buna göre bir liste yapmalısınız. 
 • Uzun yürüyüşler için mutlaka sağlam ve rahat ayakkabılar, sağlam ve iyi bir çanta ve son olarak bir yağmurluk edinmelisiniz. 
 • Çadırınız su geçirmez olmalı. Açınca kendi kendine kurulan portatif bir çadır ile ilk tatilinize başlayabilirsiniz. 
 • Şişme yatak, uyku tulumları, çadır içi yatak, mangal ve semaver malzemeleri, soğuk havalar için kullanacağınız pratik battaniyeler, terlik gibi ufak detayları gözden kaçırmamalısınız. 
 • Mutlaka powerbank, el fenerleri gibi hayati şeyleri yanınıza almayı unutmayın. 
 • Yemek için çatal, kaşık, tabak, bardak gibi yeme içme pişirme malzemelerinin bir listesini yapmalı ve yanınıza almalısınız. 
 • Kişisel temizliğiniz için; el sabunu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, havlu kağıt gibi özel eşyalarınızı unutmamalısınız. 
 • Özellikle sivri sinek gibi rahatsız edici böcek ve haşeratlar için yanınıza kovucu spreyler de alabilirsiniz. 

AKYAKA – MUĞLA 

Aşağıdaki görsele bakınca bile insanın içi açılıyor değil mi? Bir bu bu cennet yerin içerisinde olmayı hayal edin ve ufak bir sırt çantası hazırlamaya başlayın. 

Çünkü bu yerde 5-10 sene gençleşmeniz mümkündür. 

Akyaka’da birbirinden güzel ve farklı kamp yerleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Akyaka Orman Kamp alanıdır. Çadır kampı için size ayrılacak olan kamp alanını kiralama ücreti kişi başı olarak alınır ve Günlük 100 TL’dir. 

Çadır Kamp Yerleri ve Fiyatları 2024

BORÇKA, KARAGÖL – ARTVİN 

Size önereceğimiz yerlerden birisi de Artvin Karagöl’dür. Deniz tatili yapmak istemeyen karadeniz aşıklarının hayran kalacağı bir yerdir. Artvin’in merkezine 60 km uzaklıktan bulunmaktadır. 

Gölün etrafından görüntü kirliliği olmaması sebebyile kamp yapmak yasaktır. Kamp için ayrılan yerler vardır ve girişi ücretlidir. Bedeli ise günlük 60 TL’dir. 

Çadır Kamp Yerleri Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye de bir çok farklı çadır kamp yeri vardır bunlardan bazıları; Borçka Karagöl: 60 TL
Akyaka Muğla: 100 TL

Kampa Giderken Ne Alınır?

Çadır kampı düşünüyorsanız eğer Öncelikli olarak kişi sayısına göre uygun bir çadır almanız gereklidir. Kamp yerinin olanakları araştırılmalı ve insani ihtiyaçlar tedarik edilmelidir.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz