Yapı İnşaat Fiyatları

Çelik Konstrüksiyon Ev Fiyatları 2024

Çelik Konstrüksiyon Ev Fiyatları 2021

Çelik Konstrüksiyon Ev Fiyatları 2021; Özellikle çok büyük bir kısmı ilk dereceden deprem bölgesi olan ülkemizde üzerinde özenle durulması gereken en önemli husus yapıların sağlamlığıdır.

Deprem sırasında can kaybının en çok yaşanmasının sebeplerinden en önemlisi betonarme evlerin yıkılması sebebiyle enkaz altında kalınmasıdır. Özellikle deprem bölgesinde yaşadığımız ve depremle yaşama gerçeğini kabul etmek zorunda olmamız gerçeği teknolojiyi de etkilemektedir.

Özellikle inşaat sektöründe yeni icatlar ve buluşlar yapan insanların göz önünde bulundurdukları ilk kriter hem depreme dayanıklı olması hem uygun fiyata mal edilmesi hemde kullanışlı olması gerektiğidir.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda Çelik Konstrüksiyon Evlerden bahsedeceğiz.

Çelik Konstrüksiyon Ev Fiyatları 2024

Şiddetli depremlere son derece dayanıklı, güvenli bir hayat alanına sahip olmanın en kolay, en pratik, en uygun ve en hızlı yollarından bir tanesi de çelik ev yapılardır.

Son yıllarda değişen ve gelişen teknoloji sebebiyle çelik ev yapıları insanlar tarafından çok fazla ilgi görmektedir. Avantajları ve insanı cezbeden özellikleriyle çok fazla rağbet gören çelik yapılar oldukça kullanışlı üretilmişlerdir.

Çelik konstrüksiyon ev yani bir diğer adından bahsetmek gerekirse çelik ev yapı sistemi son zamanlarda inşaat sektörüne oldukça hızlı bir giriş yapmıştır. Kolaylığı, uygunluğu, güvenliği ve pratikliği ile gelecekte de en çok tercih edilen mimamir yapı olarak düşünülmektedir.

Peki nedir bu Çelik konstrüksiyon? Çelik konstrüksiyon; yapı sistemine verrilen addır. Yapılan binanın, çatısı, duvarı ve zemininin desteklenmesi amaçlanarak çelik yapıya sahip dikdörtgen formda bir ızgara kullanılmaktadır. Çok katlı olan binalarda ve gökdelen gibi çok daha fazla katlı binalarda da bu teknin sıkça kullanılmaktadır.

Bu yapıya sahip olan evler el yapımı olarak değil fabrika ortamında üretilmektedirler ve insanlara demonte olarak verilmektedir. Kurulumları satın alan kişiler tarafından değil anlaşmalı olarak kurulumda uzman olan ekipler tarafından yapılmatadır.

Bu evlerin iskeletleri, katalogtan seçtiğiniz size en uygun ve güzel gelen evin ilk önce iskelet kısmı üretilmektedir. Ardından ise diğer parçaları demonte formda üretilir.

Beton ile üretilen binalara göre çelik ile üretilen evler çok daha fazla ekonomiktir. Cebizine dost olan bu evlere betonarme olan evlere göre daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz. Çelik yapıda olan beton olan evleri kesinlikle aratmayacak dayanıklılığa sahiptirler.

Uzun yıllar boyunca aileniz ve sevdiklerinizle beraber güvenle yıkılacak korkusu olmadan kullanabilirsiniz. Beton olan binalarla kıyasladığımız zaman ise çelik yapılar bir deprem durumunda beton olan binalara göre çok daha fazla dayanıklı formda üretilmektedirler.

İstediğiniz şekilde, istediğiniz boyutlarda üretim yapılabilen bu evlerin taşıma kapasiteleri oldukça yüksektir.

Çelik konstrüksiyon evlerin fiyat konusuna gelmek gerekirse; son dönemlerde oldukça fazla üretilmeye ve talep görmeye başlayan bu yapıların piyasada birden fazla üretici firması vardır. Rekabet şeklinde fiyatlandırılması yapılan bu yapılara belli bir fiyat biçmek oldukça güçtür.

Seçtiğiniz binaya, ölçüye, kata, boyuta, şekle vb kriterlere göre değişiklik gösteren bu evlerin fiyatlarını yaptırmak istediğiniz firmayı arayarak öğrenebilirsiniz.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz