Genel

Hamster Fiyatları 2024

Hamster Fiyatları

Hamster Fiyatları 2024 yazısı son dönemlerde sosyal mecralarda en çok tıklanan konu başlığı olmuştur. Özellikle pandemi dönemi de işin içine girdiğinde evde hayvan bakımı çok popüler olmuştur. Bizde sizlerin oldukça merak ettiği bu konu üzerine yoğunlaştık ve kaleme aldığımız bu yazımızda sizler için hamster fiyatlarını araştırdık.

Yazacağımız yazı içerisinde Hamster Fiyatları 2024 yılında kaç tl olmuş, Hamster Bakımı ve Beslenmesi, Hamster Türleri, gibi evinizde beslemek isteyeceğiniz bu şirin mi şirin hayvanların genel özelliklerinden bahsedeceğiz.

Ardından ise Hamster Fiyatları Sahibinden alındığını zaman kaç tl olur bunu inceledikten sonra da bu hayvanın türlerinden olan Gonzales Hamster Fiyatları 2024 ve Roborovski Hamster Fiyatları 2021 hamster kaç tl başlıklarını inceleyeceğiz.

Şimdi suriye hamster fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız eğer yazımızı okumaya devam ediniz.

Hamster Fiyatları 2024

Kemirgen hayvanların neredeyse en tatlı ve şirin görüneni, en korkulmayan türü kesinlikle hamsterlerdir. Bu hayvanları kemirgen hayvanlardan en çok korkan kadınlar tarafından bile tercih edilip çok fazla sevildiği bilinmektedir.

Eve hayvan almak oldukça büyük sorumluluk isteyen bir durumdur. Köpekleri dışarı çıkarmak ve tuvalet ihtiyacını gidermek için gezdirmek gerekirken, kediler için de bir çok farklı bakım söz konusu olmaktadır. Siz de hem bakımı kolay hem de uygun fiyata alabileceğiniz bir hayvan arıyorsanız eğer bu şirin hamsterlar tam size göre

Fiyatı konusuna gelince de robovski hamsterler öyle aman aman pahalı hayvanlar değillerdir. 10-50 TL arasında değişen fiyatları vardır ve hatta bazı durumlarda ücretsiz olarak sahiplendirilmektedir. Asıl maddi kısım hamsterların bakımı ve yaşam alanı konusunda gelmektedir.

150 TL ile 2,500 TL arasında değişen şekle göre kafesleri mevcuttur. Pahalı veya uygun fiyatlı olanı almak size kalmıştır. Vitaminleri ve gıdası olarak topluca bakılırsa size 500 TL ile 3,000 TL arasında bir masraf çıkması söz konusudur.

Hamster Bakımı

Bu şirin varlıklar son derece titiz hayvanlardır. Tuvaletlerine ve tuvalet temizliklerine son derece dikkat ederler. Kendileri yaşam alanlarını ellerinden geldikleri ve yapabildikleri kadar temiz tutmaya çalışmaktadır.

Bu sebeple en büyük görev kafeslerini sık sık değiştirmek ve temizlemekle bize düşmektedir. En pratik yöntemi ise marangoz gibi atölyelerden elde edeceğiniz talaşları kullanabilirisiniz.

İç güdüleri ve yaradılışları gereği bu hayvanlar kemirgen hayvanlardır. Kafeslerini tahta veya ahşam modellerden değil de metal olanlardan tercih etmeniz en uygun seçim olacaktır.

Oldukça hareketli havyanlar oldukları için enerjilerini atacak bir takım oyuncaklar da eklemelisiniz yaşam alanlarına. Bunlara örnek verecek olursak eğer; koşu tekerleği en güzel seçim olacaktır.

Önemli bir konuya dikkat çekecek olursak; bu hayvanların kalıcı felç olmaması için bu tekerleğe ihtiyaçları vardır. Aldığınız tekerleğin ne çok hızlı ne de çok yavaş olması gerekir. Çok hızlı olursa yorulurlar veya ses geliyor diye tekerleği yağlarsanız bu kez de duramazlar. Koşularının ne denli yeterli olduğunu tekerlek sesinden anlamaktadırlar.

Hamster Beslenmesi

Bu şirin hayvanlar et yemezler hatta et yemeleri oldukça sakıncalıdır. Vejetaryen beslenen bu hayvanlar; fındık, fıstık, ceviz gibi kuru yemişleri çok severler. Hatta bunları vermeniz dişlerini törpüleyebilmeleri açısından da oldukça yararlıdır.

Fakat bu tip besinleri verdikten sonra kendi özel suluklarında su vermeyi ihmal etmemelisiniz. Bunların dışında ek olarak petshoplardan aldığınız vitaminler ve meyve, sebze yumurta gibi besinleri de haftada bir kaç kez vermeyi ihmal etmemelisiniz.

Hamster Türleri 2024

Bir çok türü bulunan hamsterlerin en çok tercih edilen türleri şu şekildedir;

  • Gonzales Hamster
  • Çin Hamsterı
  • Avrupa Hamsterı
  • Roborovski Hamster
  • Suriye Hamsterı
  • Cüce Rus Hamsterı
  • Winter White Hamster
  • Campbell Hamster

Gonzales Hamster Fiyatları 2024

Adından da tahmin edileceği gibi en hızlı olan hamsterlardır. Ortalama olarak 10 cm boyları olur ve 70 gr kadar kiloya ulaşırlar. Ortalama ömürleri 2-2,5 yıl kadardır. 15-50 TL arasında fiyatı vardır.

Roborovski Hamster

Bu hamsterlar en minik olan hayvanlardır. Boyları en en fazla 5 cm olur. ortalama olarak da 3 yıl yaşarlar.

Hamster Kaç TL?

10-50 TL arasında değişen fiyatları vardır.

Hamster Türleri Nelerdir?

Gonzales Hamster Çin Hamsterı Avrupa Hamsterı Roborovski Hamster Suriye Hamsterı Cüce Rus Hamsterı Winter White Hamster Campbell Hamster

Hamster Fiyatları 2024 Yılında Hangi Aralıklardadır ?

10 TL’den başlayan hamsterlar türüne göre 50 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz