Ulaşım Fiyatları

İstanbul Konya Hızlı Tren Fiyatları 2024

İstanbul Konya Hızlı Tren Fiyatları 2021

İstanbul Konya Hızlı Tren Fiyatları 2024; İstanbul Konya Hızlı Tren Fiyatları Ne Kadar? İstanbul Konya arası YHT Durakları? YHT Biletleri Nereden Alınır? Gibi merak ettiğiniz bir çok sorunun yanıtını sizler için araştırıp kaleme aldığımız bu yazının içerisinde bulabilirsiniz. 

Özellikle iş insanlarının ve öğrencilerin yoğun olarak kullandığı Yüksek Hızlı Tren İstanbul Konya arası 5 saat 42 dakika sürmektedir. 

Istanbul ve Konya arası uzaklık 703 Km’dir. Bu sebeple otobüsle yapılan yolculuk 12-13 saat sürmektedir. Şahsi arabayla gitmek isterseniz bu süre en fazla 10 saate kadar düşebilmektedir. 

Uçakla ise bu süre 1 saat 15 dakika olup çok fazla artan fiyatlar sebebiyle çok da tercih edilmemektedir. En ucuz yolculuk olarak bilinen trenler ise son gelişen teknolojiye ayak uydurarak yüksek hızlı tren olarak hayatımıza hızlıca bir giriş yapmıştır. 

Bu hızlı giriş bir çok insanın özellikle öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırarak çekilmez uzun yolculukları çekilir hale getirmiştir. Peki bu tren yolculuğunun bize maliyeti ne kadardır gelin birlikte bakalım. 

İstanbul Konya Hızlı Tren Kaç Saat

İstanbul Konya hızlı tren kaç saat sorularının cevabı, İstanbul dan Konya ya 4 saat 20 dakikada gidilebilmektedir. Yolcuları bu süre oldukça memnun etmiştir.

İstanbul Konya Hızlı Tren Fiyatları 2024 

İstanbul ile Konya arasındaki yht bilet fiyatları 2024 güncel fiyatlar aşağıdaki gibidir. 

2+2 Pulman (Ekonomi) (42); 235 TL 

2+1 Pulman (Business) (0) ; 353 TL’dir. 

 • 65 yaş ve üzeri vatandaşlara, 10 ile 12 yaş arasındaki çocuklara ve ekstra yer istenmesi durumunda 0-6 yaş arasındaki bebek ve çocuklara %50 İndirim Uygulanır. 
 • 13-26 yaş aralığında bulunan gençler, 60-64 yaş aralığındaki yaşlılar, MEB’e bağlı öğretmenler sarı renkli basın kartına sahip olan basın mensupları, gidiş dönüş bileti alan yolcular ve en az 12 kişilik bilet alan gruplara ise  %20 İndirim Uygulanır. 
 • Ekstra yer istememek koşuluyla 0-6 yaş aralığındaki bebek ve çocuklara, % 40 ve üzeri engelli olan kişiler, savaşta gazi olan kişiler ve onların birinci dereceden olmak kaydı ile yakınları, birinci dereceden olmak kaydıyla şehitlerimizin yakınları ve devlete bağlı olan milli sporculara ise Biletler Ücretsizdir. 

İstanbul Konya Arası YHT Durakları 

İstanbul Konya arasını 5 saat 42 dakikaya indirmiş olan yüksek hızlı tren durakları ise sırasıyla şöyledir; 

 • Gebze 
 • İzmit 
 • Arifiye 
 • Bilecik 
 • Bozüyük 
 • Eskişehir 
 • Konya 

YHT Biletleri Nereden Alınır?  İstanbul Konya Hızlı Tren Fiyatları 2024 

Son olarak ise değineceğimiz konu YHT biletlerinin nereden alınabileceği konusudur. İstanbul ile Konya arasındaki yüksek hızlı tren biletlerini; 

 • PTT ve TCDD gişelerinden 
 • Internet sitesi ve çağrı merkezlerinden 
 • TCDD acentelerinden 
 • Kamilkoç ve Özkaymak acentelerinden  
 • Trenmatiklerden alabilirsiniz. 

İstanbul Konya YHT Hareket Saatleri 

Son olarak sizler için İstanbul ve Konya’nın birbirleri ile olan hareket saatlerini hangi duraklarda durduklarını ve o duraklardan saat kaçta hareket ettiklerinden bahsetmek isteriz. 

İstanbul ve Konya’nın birbirleri ile olan hareket saatleri hangi duraklarda durdukları ve o duraklardan saat kaçta hareket ettiklerini gösteren tablomuz aşağıdaki gibidir. 

İstanbul Konya hızlı tren ücreti ne kadar?

İstanbul Konya hızlı tren ücretine dair iki bilet fiyatı bulunmaktadır. bu ücretler 2+2 Pulman (Ekonomi) (42); 235 TL  – 2+1 Pulman (Business) (0) ; 353 TL’dir. 

İstanbul Konya hızlı tren saat kaçta var?

İstanbul dan Konya ya iki sefer düzenlenmektedir bu seferlerden bir tanesi sabah 08.02 de diğeri ise akşam 18.17 de gerçekleştirilmektedir.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz