Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021
Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021; Günümüzde teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesiyle her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de gelişmeler ve yenilikler son hızla hayatımıza girmeye devam etmektedir. 

Bu teknolojik gelişmenin bir diğer yeniliği ise göz alanında olmuştur. Günlük hayatta telefon televizyon gibi göz yoran araçlara günlük kullanım süresini aşarak bakmaya devam ediyoruz veya mecbur kalıyoruz. 

Durum böyle olunca beş duyu organımızdan biri olan gözlerimizi fazlaca yormuş oluyoruz. Bu yorgunluk sonrasında miyop astigmat hipermetrop gibi bir çok göz rahatsızlığına yakalanmış oluyoruz. 

Aksesuar dışında bir çok insan ise gözlük takmaktan çok hoşlanmamaktadır. Bozulan gözler için gözlük takmak dışında başka bir tedavi arayışına giren insanlar için bu kez de teknoloji ile beraber lazer göz ameliyatı teknolojisi vazgeçilmez olmaya başlıyor. 

Miyop, astigmat ve hipermetrop adı verilen göz rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ve tüm dünyada yapılan en yaygın yöntem lazerdir. 

Sizler için kaleme aldığımız bu yazımızda lazer göz ameliyatı fiyatları 2021 yılında kaç TL olmuş bunu inceleyeceğiz. Bunun dışında kimler lazer ameliyatı olabilir? Lazer ameliyatı sonrası gözlerim sıfırlanır mı? Lazer ameliyatı ne kadar sürer gibi bir çok merak ettiğiniz soruyu cevaplayan çalışacağız. 

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yenilenen sektörlerden birisi de sağlık sektörü alanındaki göz bölümüdür. Artık eskisi gibi kaderimizi boyun eğip içinde bulunduğumuz duruma muhtaç kalmak yerine, gelişen teknoloji ile birlikte acısız ve ağrısız lazer ile göz ameliyatı olarak kısa sürede eski sağlığımıza kavuşmak artık zor değil. 

Tabi ki bu rahatlığında belli bir maliyeti olmak zorundadır. Bu sektörde devlet hastaneleri ve özel hastaneler olarak birden fazla alanda göz ameliyatı olabilirsiniz. Eğer tercihiniz özel hastaneden yana ise fiyatlar biraz daha tuzlu olabiliyor. 

Fiyatlandırma birden fazla kuruluşun rekabet alanı içerisinde belirlendiğinden fiyatlar aşağı yukarı değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik ise 3.000 TL den başlayarak hastane ve hizmete göre 10.000 TL ye kadar çıkabilmektedir. 

Kimler Lazer Ameliyatı Olabilir? 

Herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi de kimlerin lazer ameliyatı olabileceği konusudur. Bu soruyu aşağıda maddeler halinde anlatmaya çalıştık. 

  • Hastanın mutlaka 18 yaşını doldurmuş olması ve hali hazırda gözlük veya lens kullanıyor olması gerekmektedir. 
  • Gözlerindeki rahatsızlığın derecesi son bir yıl içerisinde 0,50 numaradan fazla olarak ilerlemiş ve değişmemiş olanlar. 
  • Miyoplarda -10, hipermetroplarda +4, astigmatlarda ise -6 numaraya kadar olanlar. 
  • Kornea dokusundaki kalınlık lazer ameliyatı olmak için yeterli olanlar ve diyabet, romatizma gibi ameliyatı engelleyecek rahatsızlıkları olmayanlar ameliyat olabilirler  

Lazer Ameliyatı Sonrası Gözlerim Sıfırlanır ? 

Hastaya yapılacak olan lazer ameliyatı doğru ve gelişmiş şartlar sağlanarak yukarıda saydığımız uygun hastalara yapıldığında son derece güvenilir bir tedavi şeklidir. Bu süreci doktorunuzla birlikte göz yapınızı göz önüne alarak ve dikkat ederek doğru lazer tedavisini kullanarak belirlemeniz son derece önemlidir. Doğru planlama yapılması halinde gözler tekrar ilerlemez. 

Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021

Lazer Ameliyatı Ne Kadar Sürer?  Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları 2021

Yenilenen ve gelişen teknoloji ile beraber yaptıracağız göz ameliyatı aşağı yukarı ortalama 5 veya 10 dakika sürmektedir. Ameliyat sonrasında gözlerinizde hafif derecede yanma, batma veya sulanma olabilir. Bunlar normal ameliyat sonrası süreçtir. 

Ertesi gün kontrol edilerek günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir