Genel

Makrome İp Fiyatları

Makrome ipi fiyatları hakkında bilgi vermeden önce birklikte makrome ipler ve fiyatları hakkında genel bir inceleme yapalım;

Makrome ipleri 2 çeşite ayırabiliriz. Bu iki çeşit doğal ve sentetik olarak ayrılıyor.

Makrome çalışması yapacak olanlar genel olarak pamuk olan ipleri tercih ediyor. Çünkü sentetik ipler toz çıkarabiliyor. Bu tozlar da boğaz ağrısı, göz yanması gibi olumsuz durumlar ortaya çıkarabiliyor.

Bir de yine sentetik iplerin kanserojen madde içerdiğine dair bilgi bulunuyor. Bu durum da sağlık açısından olumsuz bir durumdur. Tüm bu olumsuzluklar göz önüne alındığında tercihin doğal pamuklu iplerden yana olması oldukça normal.

Makrome ipinin tek seferlik makine ile bükülmesine tek büküm ip deniliyor. Bir diğer adı ise stringdir. Tek büküm ipler taranabiliyor ve pek çok ipin beraber tek sefer bükülmesi ile oluşuyor.

Pek çok ipin bir araya gelerek oluşturduğu ip ise burgulu iptir. Kıvırcık saç görüntüsüne sahip olan bu ipi de yine tarayarak kullanabilirsiniz. Bu ip özellikle oyuncağa sık iğne tekniğinin uyarlanması ile oluşan amigurumi yapımında kullanılıyor.

Makrome salıncak yapımında makrome ip kalınlıkları da önemlidir. Makrome İp kalınlıkları genel olarak 1 ve 2 milimetreden başlıyor.

2 milimetre ip ile küçük çaplı toka, ahşap boncuk anahtarlık ya da dekoratif ev süsleri yapabilirsiniz. 3 milimetre ip ile de yine aynı şekilde modeller yapabilirsiniz.

 Tahmin edersiniz ki küçük milimetreli ipler çok fazla el işi yapmanıza neden oluyor. Yani ince iplerle yapacağınız çalışmalar için ayıracağınız süreler ile kalın iple yapacağınız çalışmalar için ayıracağınız süreler tabiki aynı olmayacaktır. İnce ipler için daha fazla emek ve çaba harcamanız gerekiyor.

 4 milimetre kalınlığındaki ipler ile de örneğin yastık kılıfı yapabilirsiniz. İp kalınlıkları bu şekilde artıyor. Yapmak istediğiniz çalışmaya göre ip kalınlığını ayarlamanız gerekiyor. Çünkü makrome çalışmaları için kullanılan iplerde nasıl çok ince ipler bulunuyorsa çok kalın hatta halat kalınlığında ipler de bulunuyor.

Makrome İp Fiyatları 2021

 Örnek olarak; 3 mm kalınlığındaki kar beyazı, tek burgulu, pamuk ip string makrome ipten bahsedelim.

 Kar beyaz tek burgulu pamuk makrome ipi için 1 kilogramı yaklaşık olarak 300 metredir. Bunun yanında 70 gr, 150 gr, 250 gr, 500 gr ve 1 KG seçenekleri bulunuyor.

 70 GR – 20 metre

 150 GR – 45 metre

 250 GR – 75 metre

 500 GR – 150 metre

 1000 GR – 300 metre seçenekleri mevcuttur.

Tek büküm kar beyaz makrome ipimiz %100 pamuktur. Ürünümüz 3 mm kalınlığındadır. Yumuşak dokuludur ve organiktir. Ayrıca kar beyaz rengi en çok tercih edilen renkler arasındadır.

Duvar dekorları, makrome çanta gibi ürünler yapacaksanız kar beyaz renk doğru bir renk tercihi olacaktır. Yapmak istediğiniz başka ürünler için de sitemizi ziyaret ederek inceleme yapabilirisiniz.

Taranan makrome iplerimiz, tek burgudur. Pek çok renk seçeneği bulunan makrome iplerimize sitemizden göz atabilirsiniz. 3mm kalınlığında olan ve tek büküm olan pamuk makrome ipini tarayabilirsiniz.

3 mm kalınlığındaki tek büküm makrome iplerimizi makrome salıncak yapımı için, makrome çanta yapımı için, makrome ayna, hamak gibi ürünler elde etmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca kağıt ip kategorisine de bakabilirsiniz.

Makrome Salıncak Malzeme Fiyatları

 Makrome salıncak yapmak için gereken malzemeler şunlardır;

  •  -Masif panel 60×20 cm boyutlarında
  •  -4 adet 8 m,
  •  2 adet 3 m,
  •  2 adet 50 cm boyutlarında olan kalın makrome ipi
  •  -Karabina
  •  -Matkap
  •  -Metre
  •  -Kalem
  •  -Makas
  •  -Koli bandı gerekiyor.

 Makrome salıncak halkası demir fiyatları genel olarak 82.50 TL ile 299.00 TL aralığındadır. Makrome salıncak halkası demiri, makrome salıncak yapmak için idealdir ve özel olarak bükülüp hazırlanmıştır. Bunun yanında 30CM, 60CM, 70CM ve 80CM hamak halkası bulunuyor ve isterseniz 2’li ve 3’lü kit seçeneğini de tercih edebilirsiniz.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz