Ulaşım Fiyatları

Kıbrıs Feribot – Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2024

Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2021

Kıbrıs Feribot – Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2024 ; Yılın her hangi bir mevsiminde de ziyaret edilebilecek güzellikte olan Kıbrıs; özellikle yazları olmak kaydıyla senenin her ayı turist ağırlamaktadır. 

Kıbrıs’a pasaport veya vize gerekmeden Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ucak veya feribot kullanarak deniz yolu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kıbrıs üzerinden bir çok feribot seferi düzenlenmektedir. Farklı saat aralıklarında gerçekleştirilen bu seferlerden Mersin Kıbrıs feribot fiyatlarını inceleyeceğiz. Yazımızda Mersin Kıbrıs Feribot kaç saat mersin kıbrıs feribot ücretleri Kıbrıs feribot fiyatları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2024

Sizler için kaleme aldığımız bu yazımızda Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları, Mersin Kıbrıs Arası Kaç Saat ? Mersin Kıbrıs Arası Kaç KM? Feribota Binerken Nelere Dikkat Edilmeli? Mersin Kıbrıs Feribot Kaç TL? Gibi bir çok soruya yanıt arayacağız. 

Siz de Uçaktan korkup binemeyenlerdenseniz veya uçak fiyatları size çok pahalı geliyorsa eğer Mersin’den Kıbrıs’a Feribot ile gitmenin ayrıcalığını iliklerinize kadar hissederek yaşamalısınız. 

Mersin’in Silifke ilçesinde faaliyet gösteren Taşucu Limanı’ndan kalkan feribotlar tüm yıl boyunca düzenli olarak  sefer düzenlemektedir. Yazın çok sık olan bu seferler kışın daha seyrek olarak yapılmaktadır. 

Bu seferlerin fiyatları ise; tek kişi aracı ile birlikte olarak Taşucu Kıbrıs arası Akgünler Denizcilik ile 550 TL, Filo Denizcilik ile 640 TL’dir. Tek kişi araçsız olarak Akgünler Denizcilik ile 235 TL, Filo Denizcilik ile 350 TL’dir. 

Kıbrıs Feribot FiyatlarıAkgünler DenizcilikFilo Denizcilik
Tek Kişi Araçlı2431 TL2199 TL
Tek Kişi Araçsız699 TL627 TL
Kıbrıs Feribot Ücretleri

 Feribota binerken birkaç yolculuk kuralı vardır. Bu kurallar; 

KKTC’ye giriş için Covid-19 uygulamaları:
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişlerde aşılı veya aşısız bakılmaksızın herkes için Covid-19 test zorunluluğu kaldırıldı. Seyahatiniz için kimlik/pasaport ve biletiniz yeterli olacaktır.

Türkiye’den Kıbrıs’a araçlı gidecekler için önemli bilgi :
Yabancı plakalı araçlarin Türkiye’de gümrük işlemleri sırasında Türkiye sınırları içinde yeni kesilen ve/ya geçmişte kesilen ve ödenmemiş cezalar (trafik, köprü ve yol gecis ücretleri) işlem sırasında araç sahiplerinin karşısına çıkacaktır. Ceza ücretlerini ödemeyen araç sahipleri cıkış yapamayacaktır, Ceza tahsilatı sadece hafta içi mesai saatleri içinde yapılmaktadır. Mağduriyet yaşamamak için önlem almanızı dikkatinize sunarız.

TC Kimlikler Hakkında Önemli Bilgi:
KKTC yönüne çıkışlarda kullanılacak TC kimliklerin yeni tip çipli olması gerekmektedir. TC vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile Türkiye’den çıkış işlemleri sona ermiştir. 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren 0-15 yaş arası çocuklarda da FOTOĞRAFLI çipli kimlik kullanılması zorunlu olmuştur.
Türkiye’ye giderken Covid-19 ile ilgili Kurallar:
KKTC’den Türkiye’ye giden yolculardan aşı kartı, veya negatif test istenmemektedir. Kimlik/pasaport ve biletiniz yeterli olacaktır.

PCR Testi Nedir? 

Polymerase Chain Reaction yani PCR, DNA dizisinin içerinde yer almakta olan, iki segmentin arasındaki özgün bir bölgeyi enzimatik olarak üretmek için uygulanan tepkimelerin tümüne verilen addır. 

PCR bir tanı testidir. 

Koronavirüste de virüse ait olan RNA’yı gösterir. 

Yani özetle vücutta bulunan herhangi bir virüsü belirlemek ve kimliğini göstermek için yapılan testtir. 

Mersin Kıbrıs Arası Kaç Saat

Mersin Taşucu limanından hareket eden bir feribot, Girne limanına tam olarak 6 saatte gitmektedir. 

Mersin Kıbrıs Arası Kaç Km 

Mersin ile Kıbrıs arası 231 Km’dir. 

Bu uzun yolculuk bir çok insanı korkutabilmektedir. 6 saat boyunca deniz üzerinde olmak göze çok korkunç gelmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı dikkate alarak seyahat ederseniz bu yolculuk stresten çok keyfe dönüşecektir. 

Feribota Binerken Nelere Dikkat Edilmelidir 

  • Eğer feribota ilk defa binecekseniz deniz tutması ihtimaline karşı hazırlıklı olmanız gerekmektedir. 
  • Feribota binmeden 2 saat önce yemek yemeyi kesmelisiniz. 
  • Çocuklarınız ile seyahat edecekseniz, onların güvenliği için mutlaka önlem almalı ve öyle hareket etmelisiniz. 
  • Feribot ile yolculuğunuz bittikten sonra hemen inmeye çalışmayınız. Denize düşme kazaları daha önce olduğundan çok dikkat etmeli ve acele etmemelisiniz. 

Kıbrıs feribot ücretleri arasında yer alan Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları yazımız bu şekildedir.

Kıbrıs feribot fiyatları ne kadar?

Kıbrıs üzerinden farklı feribot seferleri düzenlenebilmektedir. Düzenlenen seferlerin bazılarının ücretleri.
Taşucu Girne: 627 TL
Magusa Mersin: 611 TL
Girne Taşucu: 687
Mersin Gazimağusa: 611 TL

Mersin Kıbrıs arası feribotla kaç saat sürer?

Mersin üzerinden Kıbrıs’a feribot ile gitmek istediğiniz de 6 saatlik bir feribot yolculuğu yapmanız gerekmektedir. 6 saatin sonunda Kıbrıs’a feribot ile varmış olacaksınız

Mersin Kıbrıs feribot nerede?

Mersinin ilçesi olan Silifke de bulunan Taşucu limanı üzerinden Kıbrıs’a seferler düzenlenmektedir. Taşucu limanından Kıbrıs seferleri düzenlenebilmektedir. Sefer saatleri için firmaların internet sitelerinden feribot saatlerine bakabilirsiniz.

Mersin Kıbrıs arası feribotla kaç km?

Mersin Kıbrıs feribot seyahatiniz 231 KM olacaktır. Mersin biniş noktanız ile iniş yeriniz olan Kıbrıs arasında geçireceğiniz mesafe KM bazında 231 KM dir.

Mersin Kıbrıs feribot fiyatları ne kadar

Mersin Taşucu limanından Kıbrıs’a feribot ücretleri arabalı veya kişi sayısına göre değişiklik gösterir. Arabalı ve tek kişi olarak feribot ücretleri 2199 TL ile 2431 TL arasındadır. Arabasız tek kişi feribot ücretleri ise 627 TL ile 669 TL arasında değişmektedir.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

1 Yorum

Bir Yorum Yaz