Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2021

Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2021; Yılın her hangi bir mevsiminde de ziyaret edilebilecek güzellikte olan Kıbrıs; özellikle yazları olmak kaydıyla senenin her ayı turist ağırlamaktadır. 

Kıbrıs’a pasaport veya vize gerekmeden Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ucak veya feribot kullanarak deniz yolu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021

Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2021 

Sizler için kaleme aldığımız bu yazımızda Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları, Mersin Kıbrıs Arası Kaç Saat ? Mersin Kıbrıs Arası Kaç KM? Feribota Binerken Nelere Dikkat Edilmeli? Gibi bir çok soruya yanıt arayacağız. 

Siz de Uçaktan korkup binemeyenlerdenseniz veya uçak fiyatları size çok pahalı geliyorsa eğer Mersin’den Kıbrıs’a Feribot ile gitmenin ayrıcalığını iliklerinize kadar hissederek yaşamalısınız. 

Mersin’in Silifke ilçesinde faaliyet gösteren Taşucu Limanı’ndan kalkan feribotlar tüm yıl boyunca düzenli olarak  sefer düzenlemektedir. Yazın çok sık olan bu seferler kışın daha seyrek olarak yapılmaktadır. 

Bu seferlerin fiyatları ise; tek kişi aracı ile birlikte olarak Taşucu Kıbrıs arası Akgünler Denizcilik ile 550 TL, Filo Denizcilik ile 640 TL’dir. Tek kişi araçsız olarak Akgünler Denizcilik ile 235 TL, Filo Denizcilik ile 350 TL’dir. 

 Feribota binerken birkaç yolculuk kuralı vardır. Bu kurallar; 

  • Türkiye’den KKTC’ye gidecek olan yolcular feribot seferine başlamadan 0-120 saat içerisinde PCR testi yaptırıp negatif sonuç ile ülkeye giriş yapabilmektedirler. 
  • Kıbrıs’a yolculuk tamamlandığında Kıbrıs’ta da bir test daha yapılacak ve 7 gün süreyle karantina altına alınacaklardır. 
  • Bu süreçte karantina masrafları da dahil tüm masraflar kişinin kendisine aittir. 
  • Üniversite sebebi ile ülkeye giriş yapan yükseköğrenim öğrencileri karatina sürecinde yapılan ödemelerden muaf tutulur. 
  • 5 yaş ve altındaki çocuklara PCR testi yapılması zorunlu değildir. 

PCR Testi Nedir? 

Polymerase Chain Reaction yani PCR, DNA dizisinin içerinde yer almakta olan, iki segmentin arasındaki özgün bir bölgeyi enzimatik olarak üretmek için uygulanan tepkimelerin tümüne verilen addır. 

PCR bir tanı testidir. 

Koronavirüste de virüse ait olan RNA’yı gösterir. 

Yani özetle vücutta bulunan herhangi bir virüsü belirlemek ve kimliğini göstermek için yapılan testtir. 

Mersin Kıbrıs Arası Kaç Saat Mersin Kıbrıs Feribot Fiyatları 2021  

Mersin Taşucu limanından hareket eden bir feribot, Girne limanına tam olarak 6 saatte gitmektedir. 

Mersin Kıbrıs Arası Kaç Km 

Mersin ile Kıbrıs arası 231 Km’dir. 

Bu uzun yolculuk bir çok insanı korkutabilmektedir. 6 saat boyunca deniz üzerinde olmak göze çok korkunç gelmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı dikkate alarak seyahat ederseniz bu yolculuk stresten çok keyfe dönüşecektir. 

Feribota Binerken Nelere Dikkat Edilmelidir 

  • Eğer feribota ilk defa binecekseniz deniz tutması ihtimaline karşı hazırlıklı olmanız gerekmektedir. 
  • Feribota binmeden 2 saat önce yemek yemeyi kesmelisiniz. 
  • Çocuklarınız ile seyahat edecekseniz, onların güvenliği için mutlaka önlem almalı ve öyle hareket etmelisiniz. 
  • Feribot ile yolculuğunuz bittikten sonra hemen inmeye çalışmayınız. Denize düşme kazaları daha önce olduğundan çok dikkat etmeli ve acele etmemelisiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir