Yeme İçme Fiyatları

Reishi Mantarı Fiyatları 2024 Reishi Mantarı Fiyat Listesi

Reishi Mantarı Fiyatları 2021 Reishi Mantarı Fiyat Listesi - Reishmi Mantarı Faydaları , Reishi Mantarı Nedir Nasıl KUllanılır Fiyatdedektifi

Reishi Mantarı Fiyatları 2024 Reishi Mantarı Fiyat Listesi içeriğimizde son zamanların popüler yiyeceklerinden olan reishi mantarı ile ilgili bilgiler vereceğiz. Uzak Doğu’da asırlardır kullanılan ve bizde de son zamanlarda meşhur olan reishi mantarı nedir, faydaları , riskleri nelerdir ve fiyatları hangi aralıklardadır ?

Reishi Mantarı Fiyatları 2024 Reishi Mantarı Fiyat Listesi

Ürün AdıÜrün FiyatıSatıcı
Gano Excel Ganoderma Kırmızı Reishi Mantar 90 Kapsül103,5 TLHepsiburada
Balen Reishi Mantarı (Ganoderma Lucidum) 300mg 200 Tablet65 TLTrendyol
Farmasi 9700546 Nutriplus Reishi Mantarı Ekstresi 60 Kapsül77,59 TLTrendyol
Shiffa Home UPR Reishi Mantarı 60 Kapsül38,10 TLYeşilpazar
Ogansia Reishi Mantarı Tablet – Ogansia Reishi Mantarı 60 Kapsül59,95 TLn11
Anti Reishi Mantarı – 90 Kapsül Anti Reishi Mantarı116,10 TLHepsiburada
Balen Üzüm Çekirdeği+yaban Mersini+reishi Mantarı (Ganoderma)191,84 TLOrganik Bitkim
Mnk Reishi Mushroom (Reisi Mantarı Ekstresi) 120 Kapsül127,80 TLHepsiburada
Aym Reıshı Mushroom Ganoderma Reishi Mantarı 60 Kapsül Gano98,28 TLHepsiburada
Gano Excel Derma Kapsül Kırmız Reishi Mantarı 90 Kapsül144 TLTrendyol
Reishi Mantarı Fiyat Listesi – Reishi Mantarı Fiyatları 2024

Reishi Mantarı Nedir ?

Reishi mantarı, başta uzak doğu ve asya ülkeleri olmak üzere enfeksiyon tedavisinde asırlardır kullanılan tıbbi mantarlardır. Son yıllarda enfeksiyon hastalıkları dışında akciğer hastalıkları hatta kanser tedavilerinde bile kullanılmaya başlamıştır.

Tıbbi mantarlar, Japonya ve Çin’de 30 yılı aşkın süredir standart kanser tedavilerine ek olarak onaylanmıştır ve kemoterapi ile birlikte kapsamlı bir güvenli kullanım geçmişine sahiptir.

Reishi mantarı aynı zamanda lingzhi olarak da bilinir.

Reishi Mantarının Faydaları

Reishi mantarının faydaları çok sayıda olup, cilde ve genel sağlığa faydalı etkileri bulunmaktadır.

Reishi Mantarının Cilde Faydaları Faydaları

Reishi mantarları, kızarıklığı azaltmaktan ince çizgileri ve kırışıklıkları gidermeye kadar cilt bakımı faydaları ile doludur.

  • Serbest radikallerle savaşır: “Reishi mantarları ciltteki en güçlü antioksidanlardan ikisinin, yani ergothioneine ve indirgenmiş glutatyon seviyelerini korur” . “Bunlar erken yaşlanmayı ve serbest radikal oluşumunu önler ve ayrıca güneş korumasını artırır.”
  • Kızarıklığı ve tahrişi hafifletir: İltihaplanmanın cilt yaşlanmasında ilk adım olduğunu ve “reishi mantarlarının bağışıklığı artıran adaptojenik özelliklerinin, yatıştırılmış, sakinleşmiş cilde ve kızarıklığın azalmasına neden olduğunu” belirtiliyor.
  • Derinden nemlendirir: “Reishi mantarındaki polisakkaritler nemlendirici ve derinlemesine nemlendirici faydalar sağlar” . Bu, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltabilecekleri ve ayrıca nem bariyerini onarabilecekleri ve güçlendirebilecekleri anlamına gelir.
  • Akne izlerini yok eder: Özü şeklinde kullanıldığında “reishi mantarlarının melanin üreten enzim tirozinazı inhibe ettiğini ve cilt pigmentasyonunu ve renk değişikliğini azaltmada yardımcı olduğunu”.

Reishi Mantarının Sağlığa Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirmekten yorgunlukla savaşmaya kadar reishi mantarlarının bir takım sağlığa yararları olduğu bulunmuştur.

  • Enerji seviyelerini artırır: “Reishi mantarları depresyon ve yorgunlukla savaşabilir” diyor Kimszal. 2005 yılında yapılan bir araştırma, reishi mantarı bileşikleri ile sekiz haftalık takviyeden sonra, sinir sistemi sorunu olan nevrasteni olan kişilerde yorgunluğun azaldığını buldu.
  • İyi kolesterolü iyileştirir: Kimszal’a göre reishi mantarları, diyabetli kişilerde HDL kolesterolü iyileştirmeye yardımcı olabilir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir: “Reishi mantarlarının beyaz kan hücresi üretimini artırdığı ve muhtemelen iltihabı azalttığı bulundu” diyor Kimszal. “Ayrıca TH2 sitokinlerini aşağı regüle ettikleri gösterildi, bu da kanser tedavisinde fayda sağlayabileceklerini gösteriyor.” Ayrıca, makrofajları ve doğal öldürücü hücreleri aktive ederek bağışıklık sistemini güçlendirdiği bulunan beta-glukanlar bakımından da yüksek olduklarını belirtiyor. “Beta-glukanların tümörlerin büyümesini yavaşlattığı ve metastaz yapmasını engellediği de bulundu” diyor.

Reishi Mantarı Yan Etkileri

Hassas cilde sahip olanlar, reishi mantarlarının her türlü cilt tipinde iyi çalıştığını bilmekten mutlu olacaklardır (yani reishi veya bileşenlerinden herhangi birine duyarlı olmadığınız sürece). Ayrıca dermatolojistlere göre reishi’nin bağışıklık düzenleyici etkileri, alerjik reaksiyonları azaltma etkisine sahiptir.

Reishi mantarlarını diyetinize dahil etmek istiyorsanız, Kimszal, hamile veya emzirenlerin, potansiyel yan etkiler konusunda yeterli araştırma olmadığı için onlardan kaçınmak isteyebileceğini belirtiyor. Ayrıca, reishi mantarlarının kan basıncını düşürdüğü bulundu4 ve bu, kan basıncının düşük seviyelere ulaşması durumunda endişe yaratabilir. Son olarak, “Yüksek doz reishi mantarı kanama riskini artırabilir, bu nedenle herhangi bir pıhtılaşma veya kanama bozukluğu olanlar bu mantarlardan kaçınmak isteyebilir” diyor Kimszal. “İlaç kullanıyorsanız veya mevcut herhangi bir sağlık sorununuz varsa, yeni bir diyet rejimine başlamadan önce kaliteli bir mantar aldığınızdan ve sağlık uzmanınıza danışın.”

Reishi Mantarı Nedir

Reishi mantarı asyada yüzyıllardır tedavi amaçlı kullanılan bir tıbbi mantar türüdür.

Reishi Mantarı Fiyatları 2024 yılında hangi aralıklardadır ?

Reishi mantarı kapsül fiyatları araştırmalarımıza göre 38 TL – 200 TL aralığındadır.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz