Advertorial

SEO Analizi Nasıl Yapılır ? Site İçi Ve Site Dışı SEO Analizi

SEO analizi site içi ve Site dışı seo analizi olarak iki farklı şekilde yapılabilir.

Site İçi SEO Analizi

SEO analizini yaparken ilk durağınız site içi SEO olmalı. Bildiğiniz gibi, sitenizin teknik detayları yani site içi SEO gücü ne kadar zayıfsa, diğer çalışmaların gücü aynı oranda azalıyor.
Sitenizin site içi SEO analizini DeepCrawl, ScreamingFrog gibi araçlar kullanarak yapabilirsiniz. Bu araçlar, sitenizin sayfa sayfa eksiklerini size verecektir.

-Hangi sayfalarda başlık sınırını aşmışsınız
-Hangi sayfalarda 4** 5** hatalarına takılmışsınız
-Hangi sayfalardaki resimlerinizin alt etiketi yok
-Hangi sayfalardaki başlıklarınız kısa kalmış
-Hangi sayfalarda meta açıklamanız yok
-Hangi sayfalarda meta açıklaması karakter sınırı aşılmış ya da açıklama çok kısa kalmış ..

gibi onlarca detaya bu araçlar sayesinde erişmeniz mümkün. Size sundukları rapor çok açık olduğu için, sorunları gidermek de bir o kadar kolay oluyor. Eğer sorun yaşarsanız, site içi SEO nasıl yapılır konusunu araştırabilirsiniz. Site içi SEO analizi, SEO analizi nasıl yapılır rehberinde elinizi güçlendiren detaylardan biridir.

Site Dışı SEO Analizi

Site içi SEO konusunda eksiklerinizi bulup giderdikten sonra, sırada site dışı SEO analizi var. Bu noktada analiz yaparken, sitenizin dış dünyaya nasıl pazarlandığı üzerinde duracağız.

Bu analizi yaparken, Ahrefs ve Semrush benzeri araçların elinizin altında bulunması çok iyi olur. Sitem kaçıncı sırada makalesinde de bahsettiğimiz bu araçlar, sitenizin enine boyuna analizini yapar. Bu araçlar sayesinde, aşağıda sayacağımız maddelerden çok daha fazlasına erişim sağlayabilirsiniz:

Kapsamlı backlink analizi: Backlink sayınız, backlinkin hangi kaynaklardan geldiği, dofollow/nofollow oluşu, bir kaynaktan kaç backlink aldığınız, hangi anahtar kelime ve adres için aldığınız gibi detaylar.

SEO analizi nasıl yapılır rehberinde faydanıza olacak anahtar kelime analizi: Kaç adet anahtar kelimeniz olduğu, hangisinin kaçıncı sırada olduğu, son zamanlardaki sıra değişimleri, makalelerinizin hangi anahtar kelimelerde yer aldığı gibi kapsamlı detaylar.

En iyi sayfalarınızın analizi: En çok ziyaretçi alan sayfalarınız/yazılarınız hangileri, bu sayfalar toplam kaç adet backlinke sahip, kaç adet anahtar kelimede yer almış gibi detaylar.
Bu araçlar sayesinde, site dışı SEO analizi için ihtiyaç duyacağınız başka bir kaynak kalmıyor. Faydaları kadar fiyatları da dolar bazlı olduğu için tuzlu olan bu araçlar, sitenizin gelişiminde oldukça büyük rol oynayacak.

Bu araçları, SEO analizi nasıl yapılır konusu dışında daha pek çok şey için kullanabilirsiniz. Anahtar kelime aracıyla yeni anahtar kelimeler keşfedebilir, içerik aracıyla dünyadaki popüler içerikleri yakalayabilirsiniz.

Kaynak: Ankara SEO
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz