Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları 2021

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları 2021; yenilenen ve gelişen son teknoloji ile beraber ev yapmak, yaptırmak artık çok basit hale indirgenmiştir. Önceden uzun uzun süren zamanlar sonunda ve çok yorucu bir sürenin ardından evlere sahip olunabiliyordu. 

Artık durum böyle değil, ev hayali kuran, bahçeli bir evim olsun diye ve bir arsaya sahip olup şehir hayatından bunaldığı zamanlarda kaçabileceği bir ev isteyen herkes çok kısa bir sürede güzel bir eve sahip olabilmektedir. 

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda hayallerinizi süsleyen küçük bahçeli bir evi ne kadar uygun fiyatlarla ve kısa zamanda yapabileceğinizi anlatacağız. 

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları 2021 

Son zamanların en çok tercih edilen ve rağbet göre piyasasından birisi de inşaat piyasasıdır. Ev fiyatlarının artması, bahçeli evlerin rağbet görmesi ve piyasa alınacak evlerin kalmaması prefabrik ev pazarında patlamaya sebep olmuştur. 

Prefabrik evler büyük veya küçük bir arsası olan kişilerin yazlık gibi kullanacağı, bahçesinde keyifle zaman geçireceği bir ev hayali kurmaktadır. Bunun için arayacağı ilk şey prefabrik ev olmaktadır. 

Peki nedir bu prefabrik ev gelin birlikte inceleyelim. 

Tek Katlı Prefabrik Ev Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021

Prefabrik Ev Nedir? 

Prefabrik ev, parçaları fabrika ortamında hazırlanmış olan ve bu parçaların demonte şekilde yapılacağı yere götürülüp uzman kişiler tarafından birleştirilerek oluşan evlerdir.  

Daha ayrıntılı bir şekilde anlatmak gerekirse; duvar, kapı, pencere ve diğer tüm ayrıntıların fabrikada hazırlanıp parça parça kurulacağı alana götürülüp kurulması işlemidir. 

Prefabrik evlerin çok fazla tercih edilmesinin sebepleri ise çok pratik olmasıdır. Betonarme evlere göre daha kısa sürede yapılan bu evler zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. 

  • Oldukça ucuz olan bu yapılar her kişinin bütçesine ve zevkine göre değişiklik göstermektedir. 
  • Betonarme yapılara göre depreme dayanıklılığı oldukça fazla ve kalitelidir. 
  • Kısa zamanda ve çabucak olması, yapımının kısa sürmesi ve uzman kişiler tarafından çok kısa bir sürede kurulumun yapılması tercih sebeplerindendir. 
  • Her türlü şekilde üretilmektedir. Dilediğiniz büyüklükte ve kat sayısınca yapılabilmektedir. 
  • Bu evler ses- ısı izolasyonu ve depreme dayanıklılığı gibi pek çok bakımdan uluslar arası standartlara uygun olarak üretilmektedirler. 
  • Yaptırdığınız binaya sonradan ekleme yaptırabilir evinizi istediğiniz şekilde büyütebilirsiniz. 
  • Evin büyütülmesi pratik ve çok kolaydır. 

Prefabrik Ev Nasıl Alınır 

Betonarme binalara kıyasla prefabrik evler çok pratik ve çok daha ucuzdur. Bu sebebple piyasada pek çok bu evleri yapan firmalar bulunmaktadır. Fiyatlar da rekabet ortamında belirlendiği için firmadan firmaya ücretleri değişmektedir. 

Seçtiğiniz yapı, metrekaresi, katı, seçilen malzeme ve evin değişik özelliklerine göre fiyat da değişebilmektedir. 

Ortalama olarak ele almak gerekirse 100 metre kare bir evin ortalama fiyatı 35 bin tl den başlamaktadır. Ancak seçilen malzeme nakliye mesafesi gibi bir çok etken fiyatı arttırabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir