Sağlık Fiyatları

Arveles Fiyat, Arveles Fiyatı, Arveles Ağrı Kesici Fiyatı, Arveles 25 Mg Fiyat

Arveles Fiyat, Arveles Fiyatı, Arveles Ağrı Kesici Fiyatı, Arveles 25 mg Fiyat - güncel detaylı eczane bilgileri ile arveles fiyatları

Arveles Fiyat 2024 araştırması yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere Arveles ağrı kesici fiyatı ile ilgili araştırma yaptık ve eczanelerden bilgi aldık. Arveles 25 mg fiyat hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Ülkemizde çok tüketilen ilaçlardan olan Arveles de zamlardan nasibini aldı. Arvales eczane fiyatı zamlandı. Peki Güncel Zamlı Arveles Fiyatları 2024 yılında nasıl olacak? Yazımızda güncel Arveles fiyat yer almaktadır. Arveles fiyatı 202 yılında güncel olarak eczanelerden bilgi ile alınmıştır. Haydi bakalım Arveles ne kadar?

Bunu Da Okumanızı Tavsiye Ederiz: Parol Fiyat

Arveles Nedir Ne İşe Yarar ?

Ağrı kesiciler arasında güçlü olanlardan olarak tanınan ve kullanılan arveles, genel olarak iskelet ve kas sistemi ağrılarında, adet dönemi ağrılarında ve diş ağrılarında kullanılır.

Arveles, deksketoprofen isimli etken madde ile üretilmiştir. Ağrı kesici grubunda yer almaktadır. Bununla birlikte kısaca NSAİİ olarak isimlendirilen ilaç sınıfına aittir. Kısaca açıklamak gerekirse bu terim İngilizce non-sterodial antienflamatuar kelime grubunun kısaltmasıdır. Özellikle bu sınıfta yer alan ilaçlar analjezik, antienflamatuar ve antipiretik ilaçlardır. Bununla birlikte arveles nedir ? Hangi formlarda bulunur? Bu ilaç, tablet ve ampul şeklinde satışa sunulmaktadır.

Bu da İlginizi Çekebilir: Coledan D3 Fiyat

Arveles Fiyat 202

  • Arveles fiyat 2024 yılında 24 Aralık tarihinde gelen zamla 60.43 TL olmuştur. Şu an arveles fiyatı 60.43 TL’dir.

Arveles Ağrı Kesici

Ağrı kesici grubu ilaçlar arasında sıklıkla başvurulan tedavi araçlarından biridir. Arveles ağrı kesici, uzun süren tedavilerde kullanıma uygun değildir. Vücudumuzdaki ağrı azaldığı zaman kullanımına son verilmedir. Özellikle bazı ilaçlar ile birlikte kullanılması sakıncalıdır. Bu nedenle kullandığınız ilaçlar var ise reçete öncesi mutlaka doktorunuza bilgi vermelisiniz. Çünkü arveles ağrı kesici, ağrılı seyreden olaylarda hekime başvurulduğunda, en sık reçete edilen ilaçlardan biridir.

Arveles 25 Mg

Piyasada satılmakta olan Arveles 25 mg tablet şeklinde üretilmiştir. Her bir tablette 25 mg doz şeklinde tedaviye yardımcı olunmaktadır. 18 yaşından küçük bireylerin bu ilacı kullanması önerilmez. Vücutta meydana gelen birçok ağrı türünde kullanım alanı mevcuttur. Özellikle yaşlı hastalarda mide sorunlarına sebep olabilecektir. Bu sebeple bu yaş grubunda kullanıma dikkat edilmelidir.  Hamilelik döneminde de son üç aylık süreçte kullanımı tavsiye edilmez.

Arveles Ne İşe Yarar ?

Arveles ağrı kesici grubu içerisinde yer alan etkili bir ilaçtır. Özellikle tablet şeklinde sunulan formu romatoid artrit, osteoartrit ve ankilozan spondilit gibi iskelet ve kas sistemi ağrılarında kullanılmaktadır. Bununla beraber diş ağrısı ve adet ağrısı gibi kısa süren ağrı tedavilerinde de tercih edilmektedir. Diğer taraftan ampul formu, ameliyat sonrası dönemde şiddetli ağrılarla mücadele için kullanılır.

Arveles Prospektüs

Özellikle ilk kullanım öncesinde ilaç prospektüslerinin dikkatli okunması büyük önem taşır. Arveles 25 mg tablet içeriğinde yer alan prospektüse göre ilacı doktorunuzun önerdiği dozda kullanmalısınız. Bununla birlikte aksi belirtilmediği taktirde yetişkinler için 4-5 saat aralıkla 12,5 mg ya da 8 saatte bir 25 mg şeklinde kullanılmalıdır. Ancak unutulmamalı ki ilacın dozu hastanın durumuna göre belirlenecektir.

Arveles Yan Etkileri

Arveles prospektüs içeriğinde yer alan bilgiler şu şekildedir. Öncelikle ilaç yan etkileri yaygın, yaygın olmayan, seyrek ve çok seyrek şeklinde gruplandırılmıştır. Yaygın yan etkiler; mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal ve hazımsızlık olarak sıralanmıştır. Yaygın olmayan etkilerden bazıları ise; vertigo, sersemlik, uyuklama, uyku düzeninde bozukluk, sinirlilik şeklinde sayılabilecektir. Sayılan yan etkiler dışında hissedeceğiniz bir etkide derhal sağlık kuruluşuna başvurmayı ihmal etmemelisiniz.

Arveles Etken Madde

Bu ilacın etken maddesi deksketoprofendir. Deksketoprofen ise siklo oksijenaz[COX] enzimleri ismini taşıyan doğal kimyasallara ait etkiyi bloke etmektedir. COX enzimleri, vücutta oluşan hasarlar sonrası ağrı ve/veya iltihaba neden olan bileşenlerin üretilmesine katılırlar. Bu nedenle arveles etken madde içeriği ile COX enzimlerinin etkilerini azaltarak iltihap ve/veya ağrı üretimi kontrol altona almayı hedefler.

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir Mi ?

Arveles ağrı kesici grubunda yer alan bir ilaç olduğundan baş ağrısı için de kullanılmaktadır. Özellikle etken maddesi nedeniyle vücutta görülen iskelet sistemi ağrıları ve baş ağrılarında sıkça tercih edilmektedir. Ancak ilaç kısa süreli kullanım için tasarlanmıştır. Bu nedenler kronik ve uzun süren baş ağrılarında dikkatli kullanmalısınız. Hatta böyle bir durumda öncelikle doktorunuza başvurmalısınız.

Arveles Ateş Düşürürmü ?

Arveles etken madde bilgilerine baktığımızda asıl bileşenin ağrı kesici tedavisi için kullanıldığı görülmektedir. İlacın prospektüsünde de ağrı kesici grubu olduğu aktarılmıştır. Özellikle de baş ağrısı ve diş ağrısı gibi sıklıkla karşılaşılan ağrı türlerinde kullanılır. Ancak ilacın endikasyon bilgilerinde ateş düşürücü özelliği olduğu da söylenmektedir. Bu nedenle özellikle ateş düşürücü bir tedavi uygulamak istenildiğinde farklı seçenekler değerlendirilebilecektir.

Arveles Endikasyonları

İlaç, içeriğindeki etken maddeler sayesinde vücutta ağrı ve/veya iltihaba neden olan hormonlar ile mücadele eder. Bu nedenle ana görevi ağrı kesici ve iltihap giderici etki göstermektir. Özellikle şiddetli ağrıya sebep olan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Örneğin; osteoartrit yani kireçlenme, romatoid artrit, gut hastalığı ile gelişen eklem iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavisine eşlik etmektedir. Yine baş ağrısı, diş ağrısı, adet ağrısı gibi kısa süreli tedavilerde kullanılmaktadır.

Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir Mi ?

Özellikle tablet formu olan Arveles 25 mg diş apselerine bağlı ağrılarda reçete edilebilmektedir. Diş hekimlerince diş tedavilerine destek olarak verildiği görülmektedir. Çünkü etken maddesi ile vücutta ağrı ve iltihap oluşumuna engel olmak üzere işlev görmektedir. Diş ağrısının şiddetine göre günde üç tabletten fazla kullanılmamalıdır. Çabuk rahatlama beklemeniz durumunda yemekten yarım saat önce almanız emilimi hızlandıracaktır.

Arveles Adeti Keser Mi?

Özellikle diş ağrısı gibi şiddetli ağrılarda kullanılan Arveles, kadınlar arasında sık kullanılan bir ağrı kesicidir. Ancak kimileri tarafından adet kanamasını azaltması ya da kesmesi endişesi ile kullanımında tereddüt edilmektedir. Bununla birlikte ilaç prospektüsünde bu yönde bir uyarı yapılmamıştır. Adet kanamasını kestiği ya da azalttığı yönünde bilimsel bir çalışma yoktur. Yine de kullanacak olanların kontrollü olarak kullanması tavsiye edilmektedir.

Arveles Reçetesiz Satılır mı?

Arveles ağrı kesiciyi eczaneden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Bazı vatandaşlarımız alvares olarak da söyleyebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular:

Arveles Nedir Ne İşe Yarar ?

Arveles eklem ağrıları iskelet ve kas ağrıları, adet ağrıları ve diş ağrılarında kullanılan güçlü bir ağrı kesicidir.

Arveles Fiyat 2024  Ne Kadar ?

Arveles fiyat 2024  yılında 2024 yılında 24 Aralık tarihinde gelen son zamla 60.43 TL olmuştur.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz