Ülkelerin Asgari Ücretleri

Kaliforniya Asgari Ücret 2024 – California Asgari Ücret 2024

Kaliforniya Asgari Ücret 2024 – California Asgari Ücret 2024 yazımızla birlikteyiz. ABD’nin batı yakasında yer alan Kaliforniya, ülkenin en kalabalık eyaletidir. 410 km2 yüz ölçümüne sahip olan ülkenin nüfusu yaklaşık 34 milyon olmaktadır. ABD Eyaletlerinden biri olan Kaliforniya, genel olarak ekonomik anlama ABD kriterlerine sahiptir. ABD dünyaya yön veren en büyük ekonomiye sahiptir.

Oldukça güçlü bir ekonomiye sahip olan ülke, her kesime özgür ve eşitlikçi yaşam olanakları sunması ile pek çok göçmen tarafından tercih edilir. Çalışma koşulları ve Kaliforniya Asgari Ücret bakımından oldukça yüksek aralıklarda imkanlar sunması da her sektörde çalışan göçmenlerin yüksek kalitede yaşam şartları elde etme amacı ile tercih ettiği bir ülke olmasını sağlıyor.

Kaliforniya Asgari Ücret 2024

ABD asgari ücret alanında sabit bir limit belirlemektedir. Ancak bu rakamlar her eyalette farklı aralıklarda olabiliyor. Toplamda 24 eyaleti bulunan ülkede her eyalet kendi içinde bir rakam belirlemektedir. Ortalama olarak aylık asgari ücret ülke çapında 1500 Amerikan Doları olmaktadır. Çalışan günde 8 saat ve haftada 6 gün olarak çalışır. Bu bağlamda Kaliforniya Asgari Ücret saatlik 12 dolar üzerinden hesaplanmaktadır. En düşük asgari ücret Teksas, Utah, South Carolina, Pensilvanya gibi eyaletlerde olmaktadır. Kaliforniya ülke genelinde en yüksek asgari ücret uygulanan eyaletlerden biridir. Ancak 14 dolar 26 ve daha fazla çalışanı olan işverenler içindir. Daha düşük personeli bulunan işverenler 13 dolar üzerinden saatlik asgari ücret uygulaması yaparlar.

İlginizi Çekebilir: Kırgızistan Asgari Ücret

Kaliforniya’da Yaşam

Saatlik ücret üzerinden hesaplandığında asgari maaş 1098 Euro olmaktadır. Bir mesleği ve deneyimi olan bireyler ise vergiler ve stopaj uygulandıktan sonra 3057 Euro ortalama maaş almaktadır. Özellikle sağlık alanında çalışanların maaşları oldukça yüksek aralıklarda olmaktadır. Diş hekimlerinin ortalama aylık gelirleri 14 bin Euro olabiliyor. Pek çok sektör içerisinde yeni başlayanlar ve vasıfsız çalışanlar Kaliforniya Asgari Ücret aralıklarında maaşlar alabiliyor. Özellikle bir ailede iki bireyin çalışması ile ortalama bir yaşam standardı elde edilebiliyor. Eyalette ulaşım asgari ücret alan bireyler için ekonomik aralıklarda yer alıyor. Ancak faturalar ve market alanında asgari ücret ile geçinen bireyler zorlanabiliyor.

Kaliforniya Ekonomisi

Eyalette 1849 yılında altın yatakları bulunması üzerine nüfus giderek artmıştır. ABD’nin en büyük ekonomik gücü haline gelen altın yatakları, Kaliforniya’yı dünya çapında bir eyalet haline getirmiştir. Eyalet bağımsız bir ülke olsa idi dünyanın 8. Büyük ekonomisi olacaktı. Yerleşim tarihi 200 yılı henüz aşamamış bu topraklarda yaşanan bu gelişmeler ekonomik anlamda çok değerlidir. Kaliforniya’da eyalet gelirinin yüzde 40’ı eğitim harcamalarına gidiyor. Bu da eyaletin hızlı bir şekilde gelişmesini açıklar. Kişi başına düşen gelir 33403 dolar olmaktadır. Bu da Kaliforniya Asgari Ücret aralıklarını ABD’nin en yüksek aralıkları haline getirmektedir. Eyalette bulunan Beverly Hills Amerika’nın en zengin muhitlerinden biridir. Şehirde kişi başına düşen gelir oranı 113595 dolar olmaktadır.

Kaliforniya Asgari Ücret 2024 Ne Kadar ?

Kaliforniya Asgari Ücret 2024 yılında saatlik 12 dolardır.

Kaliforniya’da Yaşam Şartları Nasıldır?

Eyalette ulaşım asgari ücret alan bireyler için ekonomik aralıklarda yer alıyor.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz