Advertorial

Meme Estetiği Trendleri

Meme küçültme estetiği ve meme büyütme estetiği ile birlikte en popüler estetik ameliyatlardan biridir. Memelerinin görünümünün iyileştirilmesini isteyen kadınlar meme estetiği ameliyatları ile istedikleri sonuçlara hızlı ve konforlu bir şekilde kavuşabilirler. Tabii ki bunun için meme estetiği ameliyatlarının mutlaka alanında uzman ve yeterli deneyime sahip cerrahlarca yapılması gerekir. Op. Dr. Evren İşçi meme estetiği ameliyatlarındaki uzmanlığı ve deneyimi ile alanının önde gelen isimlerindendir. Hastalarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini en iyi şekilde anlar, en doğal ve etkili sonuçların alınmasını sağlayacak kişiye özel planlamalar yapar. Siz de meme küçültme, meme büyütme ve meme dikleştirme ihtiyaçlarınız için Op. Dr. Evren İşçi’den randevu alabilirsiniz.

Meme küçültme estetiğinin kadınlar arasında oldukça yaygın bir prosedür olmasının nedeni; büyük göğüslerin zamanla neden olabileceği ağrıları hafifleterek kadınların günlük konforunu iyileştirebilmesidir. Aynı zamanda vücut hatlarıyla orantılı bir görünüm elde edilmesini de sağlar.

Birçok kadın rahatlık ve daha estetik bir görünüm için çareyi daha küçük ve daha doğal görünen memelerde bulur. Diğer bir deyişle çekicilik ve güzellik her zaman daha büyük göğüslere sahip olmak anlamına gelmez.

Meme küçültme, memedeki fazla yağın yanı sıra meme dokusunu ve derisini alarak daha küçük ve orantılı bir boyut oluşturmak amacıyla uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Meme uçlarının yeniden konumlandırılması, bazen boyutlarının küçültülmesi ve kalan meme dokusunun yeniden şekillendirilmesini içerir.

Memeler yağ, doku, bezler, kanallar ve deriden meydana gelir. Her meme, meme bezlerinden ve onu çevreleyen bağ dokulardan oluşur. Yaşa ek olarak adet döngüsü ve üreme durumu da memelerin hissini ve şeklini değiştirebilir. Memelerin simetrik olması nadirdir. Genellikle memeler birbiriyle tam olarak eşleşmez. Bu asimetri bazı kadınlarda pek belirgin değilken bazı kadınlarda meme küçültme ya da meme büyütme prosedürleri ile düzeltilmesi gerekebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Ne İşe Yarar?

Meme küçültme normal kabul edilenden daha büyük, uzun, ağır ve sarkık memelerle ilgili ağrıların ve endişelerin hafifletilmesine yardımcı olur. Kadınlar çeşitli nedenlerle memelerinin boyutunun küçültülmesini ve ağırlığının azaltılmasını isterler. Bu nedenlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Memelerin aşırı büyük, ağır ya da sarkık olması,
  • Memelerin büyüklüğünün boyun, omuz ve sırt ağrısına ya da cilt tahrişlerine neden olması,
  • Memelerin ağırlığı nedeniyle duruş bozukluğu yaşanması,
  • Rahat ve vücuda tam oturan giysilerin bulunmasının zor olması,
  • Sosyal rahatsızlık ve öz güven kaybı.

Meme küçültme ameliyatı; simetrik, orantılı ve doğal görünen bir sonuç sağlamak için meme dikleştirme ameliyatıyla meme dokusunun küçültülmesi ve meme ucunun yeniden konumlandırılmasını bir araya getirdiğinden oldukça kompleks bir estetik cerrahi prosedürüdür.

Meme Küçültme Ameliyatının Faydaları

Meme küçültme ameliyatı olan kadınlar daha sıkı, yuvarlak ve doğal görünümlü memelere sahip olurlar. Memelerin altında ya da çevresinde ortaya çıkan cilt tahrişi ya da aşırı terleme azaltılabilir. Sarkan ptotik meme derisinin ve uzun meme uçlarının görünümü iyileştirilir. Boyun, sırt ve omuz ağrıları hafifletilirken duruş geliştirilebilir. Kişi kıyafet seçimini dilediği gibi yapabildiği gibi egzersiz sırasında konforu da artırılmış olur. Meme görünümünün iyileştirilmesini sağlayacak en iyi yönteme karar vermek için kalifiye bir estetik cerraha danışmak gerekir.

Meme küçültme ameliyatında kullanılan 3 popüler kesi tekniği vardır. Uygulanacak cerrahi tekniğin seçimi, hastanın ihtiyaçlarına ve cerrahın uzmanlığına bağlıdır. Çapa tekniği olarak bilinen yöntemde meme başı altından ve ardından memenin ortasından aşağı doğru yapılır. Ayrıca bu teknik meme altı kıvrımı boyunca üçüncü bir kesiyi içerir.

Birçok estetik cerrah, risklerin faydalarından daha ağır bastığını düşündüğü için peri-areolar insizyonu çok sık kullanmaz. Ayrıca birçok estetik cerrah meme ucu işlevi, duyum ve doku bütünlüğü açısından daha az riskle daha iyi sonuçlar elde etmek için farklı yöntemleri kullanır.

Lolipop tekniği ya da LeJour insizyon olarak bilinen teknik genellikle orta derece pitozu olan hastalarda etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Meme küçültme ameliyatı sırasında meme dokusu ve fazla deri çıkarılır. Meme uçları yeniden şekillendirildiği gibi gerekli durumlarda yeniden konumlandırılarak yukarı kaldırılması söz konusu olabilir. Meme küçültme ameliyatı sırasında gerekirse meme dikleştirme prosedürü de uygulanabilir. Ameliyat genellikle 2 ila 3 saat içerisinde tamamlanır. Ancak bu süre memelerin boyutuna, cerrahın uzmanlığına, ekip çalışmasına ve yapılan meme küçültme türüne bağlı olarak değişebilir.

Estetik cerrah gerek gördüğü takdirde meme bölgesinin yeniden şekillendirilmesi için küçültme sırasında liposuction yönteminden yararlanabilir. Bu prosedür; sutyen bölgesi, gövdenin yanları ve arkasıyla çevresindeki hacmin ve yağ hücrelerinin en aza indirilmesi için yağ dokularının çıkarılmasını içerir.

Genel ya da estetik cerrahi prosedürü olup olmadığına bakılmaksızın tüm invaziv cerrahinin kendisiyle ilişkili bir miktar ağrı söz konusudur. Ancak ağrı kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Bu nedenle ameliyat sonrası ağrı hissedilmesi doğal olmakla birlikte hissedilen ağrının şiddeti kişiden kişiye değişebilir.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz