Elektronik Fiyatları

En Ucuz Telefon Fiyatları Dokunmatik 2024

En Ucuz Telefon Fiyatları Dokunmatik 2021

En Ucuz Telefon Fiyatları Dokunmatik 2024; 2000’li yılların başından itibaren tuşlu telefonlar yerini artık dokunmatik telefonlara bırakmıştır. Son gelişen teknolojiye göre neredeyse her ay büyük teknoloji firmaları yeni bir model çıkartmaktadır. 

Bu modeller mutlaka birbirinden daha kapsamlı birbirinden daha üstün olmaktadır. Zaten piyasada bulunan tüm ünlü markalar AR-GE çalışmaları ile bunun için uğraşmaktadırlar. 

Sizler için kaleme alığımız bu yazımızda En Ucuz Telefon Fiyatları Dokunmatik 2024 yılında kaç TL olmuş bunu göreceğiz. Bu bilgilerin yanı sıra kısaca telefonun tarihçesine ve zararlarına değinmeye çalışacağız. 

En Ucuz Telefon Fiyatları Dokunmatik 2024 

 • 1993 yılında dünyanın ilk dokunmatik telefonu olarak nitelendirilen, hem telefon hem de mini bir bilgisayar görevini üstlenen IBM Simon adlı telefon piyasaya sürülmüştür. 
 • Bu telefon piyasaya ilk çıktığında 899 Dolardan satışa sunulmuştur. 
 • Ardından 1996 yılında dev firmalardan olan Nokia; Nokia 9000 Communicator ile piyasaya giriş yapıp sonrasında adından çokça söz ettirmiştir. 
 • Ürettiği bu telefon Qwerty klavyeli cep telefonu olarak dünyada ün kazanıp dünya tarihine geçmiştir. 
 • Son dönemlerde yeni bir model üretip akıllarda kalıcı bir etki bırakmayan Nokia zamanında dönemin şartlarına oldukça yenilikçi adılar atmıştır. 
 • 1997 yılında ise şimdilerde unutulan fakat zamanında dünyanın en büyük ve en kaliteli üreticilerinden olan Ericsson yeni bir model ortaya atmıştır ve dünyanın kelime dağarcığına “akıllı telefon” adını eklemiştir. 
 • Bu marka yine 2000 yılına geldiğinde yeni bir telefon üreterek piyasadaki yerini uzunca bir süre korumuştur. 
 • 2007 yılında ise dünya tarihi akıllı telefon konusunda bir milat yaşadı ve Steve Jobs öncülüğünde üretimi yapılan ilk İphone telefon üretilmiştir. 
 • Bu telefon diğer Andiroid telefonların aksine İos işletim sistemi ile yenilikçi bir tarz yakalamıştır. 
 • Son olarak günümüze bakıldığında ise Xiaomi, İphone, Samsung, LG, Huawei gibi bir çok ünlü markanın birbirinden değişik ve kapsamlı telefonları bulunmaktadır. 
 • Dünyada yaygın olarak kullanılan Google’ın açıkladığı son verilere göre dünya üzerinde 600 milyon akıllı telefon kullanan insan bulunmaktadır. 

Akıllı Telefonun Zararları 

 • Bugün artık dünyanda binlerce telefon üretilip, milyonlarca kullanıcı ile buluşturulmaktadır. 
 • Bu buluşmada faydanın yanı sıra daha çok zararlar mevcuttur. 
 • Gelişen tehlike ile en büyük zararı ise çocuklar görmektedir. 
 • Telefon kullanma yaşı 2 yaşa kadar gelmekte olup, çocuklarda göz, zeka, boyun gibi hayati önem taşıyan şeyleri bozmaya başlamıştır. 
 • Hatta gelişen internet sebebi ile de bir çok çocuk ve genç tehlikeli oyun ve programların ağına düşerek hayatlarına son vermeye başlamışlardır. 

En ucuz akıllı telefon fiyatlarına gelirsek eğer; piyasada ünlü veya daha ünlü olamamış bu pazarda yerini almak isteyen pek çok üretici firma bulunmaktadır.  

Uzun süre ve kolayca kullanabilmek istiyorsanız eğer günümüz şartlarında en az 3.000 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmalısınız. İyi telefonlar 3.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. 

Dokunmatik telefon fiyatları Kaç TL

Dokunmatik telefon üreten firmaların fazla sayıda olması ayrıca teknolojinin gelişmesi ile beraber akıllı telefon fiyatlarında da büyük bir artış olmuştur. İyi diye tabir edilen bir dokunmatik telefon alabilmek için ortalama 3.000 TL yi gözden çıkarmanız gerekebilmektedir.

Akıllı Telefonun Zararları nelerdir?

Bugün artık dünyanda binlerce telefon üretilip, milyonlarca kullanıcı ile buluşturulmaktadır. 
Bu buluşmada faydanın yanı sıra daha çok zararlar mevcuttur. 
Gelişen tehlike ile en büyük zararı ise çocuklar görmektedir. 
Telefon kullanma yaşı 2 yaşa kadar gelmekte olup, çocuklarda göz, zeka, boyun gibi hayati önem taşıyan şeyleri bozmaya başlamıştır. 
Hatta gelişen internet sebebi ile de bir çok çocuk ve genç tehlikeli oyun ve programların ağına düşerek hayatlarına son vermeye başlamışlardır. 
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz