İdo Yenikapı Yalova Bilet Fiyatları 2021

İdo Yenikapı Yalova Bilet Fiyatları 2021; İdo yani, İstanbul Deniz Otobüsleri’nin kısaca yazılmasıdır. Nüfusu ile Avrupa’nın en kalabalık şehirleri arasında yer alan İstanbul’un uzun yıllardır trafik sorunu bulunmaktadır. 

Hatta bazı günlerde trafik sebebiyle yoğunluk oluşan otobüs ve metrobüs seferleri aksamakta, üst geçitlerde ve duraklarda insan trafiği oluşmaktadır. 

Bu trafik problemi azımsanamayacak bir önem arz etmektedir. Özellikle iş, okul gibi sebeplerle evden çıkmak zorunda olan kişiler her gün bu yorucu trafik kalabalığının içine girmek zorunda kalıyorlar. 

İdo Yenikapı Yalova Bilet Fiyatları 2021, Güncel Fiyatlar 2021 | Fiyat Dedektifi - Güncel Canlı Zamlı Fiyatlar 2021

Bu durum bir çok insanda sinir ve asabiyete sebep olup psikolojik olarak sorunlara neden olmaktadır. 

Bu psikolojik sorunlar ise strese sebep olup bir çok hastalığın temelini oluşturmaktadır. Bir çok bilim insanının araştırmalarına göre yoğun trafikte stres altında olan insanların ileriki yaşamlarında sinir hastası oldukları görülmektedir. 

Bu trafik sorununu ortadan kaldırıp, trafiği bir nebze olsun rahatlatmak isteyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1987 yılında kurulmuştur. 

İdo Yenikapı Yalova Bilet Fiyatları 2021 

Sizler için kaleme aldığımız bu yazımızda İstanbul Yenikapı’dan Yalova’ya doğru sefere çıkan İstanbul Deniz Otobüslerinin (İDO) tek kişilik bilet fiyatları hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz. 

Özellikle çok az sıklıklarla deniz otobüsünü kullanan okuyucularımız için faydalı olmasını planladığımız bu yazı okuyan kişilere yararlı olur. 

İdo Nedir? 

İdo’nun açılımı İstanbul Deniz Otobüsleridir. İstanbul’un dayanılmaz yoğun trafik akışını rahatlatmak amacı ile 1987 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. 

İdo şuanda güncel olarak 103 adet gemi, 88 adet iskelesiyle Avrupa’nın ve Dünya’nın en büyük yolcu ve araç deniz taşımacılığını yapan şirkettir. 

Ilk olarak Norveç’ten getirilen 449 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan 10 adet deniz otobüsü ile seferlere başlamıştır. 

İdo İle Yolculuk Nasıl Yapılır? 

 • İdo deniz otobüsü İstanbul’da halk arasında arabalı vapur olarak da bilinmektedir. 
 • Deniz otobüslerinin bilet gişesi ve satışı vapurun kalkış saatinden beş dakika önce kapanıp bilet satışına son verilmektedir. 
 • Bilet alan araçlı veya araçsız yolcular vapurun kalkış saatinden 30 Dk. Önce mutlaka iskelede olmaları gerekmektedir. 
 • Eğer tüm yolcular tam saatinde gelmişse ve vapur kalkış saatinden önce tam olarak dolmuş ise, sefer saatini beklemeden hareket edebilir. Bu sebeple mutlaka 30 dakika erken gitme kuralına uymalısınız. 
 • Zorlu iklim koşulları, hava muhalefetleri gibi sebeplerden dolayı, kalkış saatiniz değişebilir veya biletiniz ve o günkü seferler iptal edilebilir. Fakat bu tarz durumlarda maddi ve manevi olarak İstanbul Deniz Otobüsleri şirketi sorumlu değildir. 

İstanbul Deniz Otobüslerinin Yenikapı iskelesinden Bandırma, Bursa Esenköy gibi bir çok farklı il ve ilçeye seferleri bulunmaktadır. Bu illerden bir tanesi de Yalova’dır. 

Günde binlerce insan Yenikapı- Yalova seferini yapan arabalı vapurları kullanmaktadır. Hal böyle olunca ilk defa kullanacak olanlar için veya fiyat bilgini bilmeyen kişiler için İdo Yenikapı Yalova Bilet Fiyatları 2021 yılında aşağıdaki gibidir. 

 • 1 yetişkin araçsız 42 TL 
 • 1 yetişkin araçlı 139 TL 
 • 1 yaşlı araçsız 38 TL 
 • 1 yaşlı araçlı 139 TL 
 • 1 öğrenci araçsız 38 TL 
 • 1 öğrenci araçlı 139 TL 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir