Sigorta Fiyatları

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları 2024

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları 2021

Trafik sigortası teklif al ziraat – ziraat bankası araç sigortası – trafik sigortası ziraat bankası ne kadar gibi soruların yanıtına dair bilgilendirmeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları 2024; Ziraat Bankasında araç sigortası yapılıyor mu? Trafik sigortası fiyatları ortalama ne kadar? Ziraat poliçe nedir? Trafik sigortası ne kadar 2024?

Yeni araç alan veya var olan aracına sigorta yaptırmak isteyen her sürücünün araştırdığı ve mutlaka yaptırılması gereken zorunlu trafik sigortası, bir çok firma ve banka tarafından yapılmaktadır.

Sigorta yaptıcarak olan sürücülerin özellikle başka firma ile çalışmayıp kendi müşterisi olduğu bankalar aracılığı ile yaptırmayı uygun bulmaktadırlar. Bu zorunlu trafik sigortasını yapan bankalardan birisi de ziraat bankasıdır.

Kendi bünyesi içerisinde trafik sigortası hizmeti veren bankanın kapsamları şu şekiledir;

Ziraat Bankası Trafik Sigortası Fiyatları 2024

Meydana gelen olası bir kaza sonucunda, kazaya karışan diğer araç veya üçüncü kişilere verilen tüm zararları teminat altına almaktadır. 2918 sayılı karayolları trafik kanununa bağlı olan yaptırılması zorunlu bir sigorta çeşitidir.

Ziraat bankasının yapmış olduğu Zorunlu Trafik Sigortası Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden geçerlidir.

Sigortanın prim tutarı sürücünün basamak puanına göre değişmektedir. Her sürücü 4. basamak puan ile başlar. Kazaya karışma durumunda daha da gerileyerek 3,2,1. sıralara gelen sürücüler daha fazla prim tutarı öderken, kazaya karışmadan her sene devam eden sürücüler 5,6 ve 7. basamağa doğru çıkarak daha az prim tutarı ödemektedir.

Sigortayı yapan sigortacı, poliçede tanımlı olan motorlu aracın işletilmesi sırasında, bir şahsın ölümüne ve / veya yaralanmasına ve/veya bir şeyinin zarara uğramasına sebep olmuş olmasından ötürü, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na göre aracı işleten kişiye düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin etmektedir.

Kullanılan araca bağlı ve çekilmekte olan römork veya yarı römorkların veya çekilmekte olan bir aracın sebep olacağı zararlar çekicinin sigorta kapsamındadır. Fakat insan taşımak için kullanılan römorklar bunlar için poliçede özel olarak şartlar belirtilerek ekk bir sorumluluk sigortası sağlanmış olmasıyla sigorta teminatına dahil olur.

Bu başlık altında son dönemlerde araçlarda ve araç sigortalarındaki artış sürücüleri oldukça fazla düşündürmeye başlamıştır. Yeni döneme girilmesi sebebiyle tüm sürücüler sigorta ödemelerini araştırmaya başladı. Bu sigorta kapsamında bir çok banka da zorlunlu trafik sigortası yapmaya başladı bunlarda bir tanesi de ziraat bankası oldu.

Ziraat bankası bu kapsamda kendi müsterisi olan sürücülerin yanı sıra kendi müsşterisi olmayan sürücülere de zorunlu trafik sigortası yapmaktadır. Banka bu bağlamda sigorta poliçelerini kişilerin maddi durumlarına bağlı olarak kişiye özel düzenlemektedir.

Ayrıca sigorta kapsamında belirlenen prim odemeleri araçların plakası, il risk durumu, sürücünün basamak numarası gibi kriterlere göre düzenlemektedir.

Bu bağlamda Zirat Bankası Zorunlu Trafik Sigortası hakkında daha detaylı bilgi edinmek için banka şubelerine giderek daha ayrıntılı ve daha sağlıklı bilgiler alabilirsiniz.

ziraat sigorta – online

Ziraat Bankası araç Sigortası teklif Alma

Ziraat Bankası Trafik Sigortası fiyatları 2024

2024 yılı trafik sigortası ne kadar?

Araç trafik sigortası fiyatları kaza geçmişinize bulunduğunuz ile göre değişiklikler gösterebilmektedir. Trafik sigortası firmaları ile görüşüp size uygun teklifi alabilirsiniz.

Ziraat Bankasında araç sigortası yapılıyor mu?

Ziraat Bankası tarafından zorunlu trafik sigortası ve araç kasko sigortalarını yapılabilmektedir.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz