Sağlık Fiyatları

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2021
Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2021

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024 2000’li yılların başından itibaren gelişen teknoloji ile beraber obezitede hızlı bir tırmanış söz konusudur. Teknolojinin verdiği kolaylıklar, hareketsizlik, masa başı çalışma koşulları, fastfood gibi kalorisi yüksek ve sağlıksız yemekler obeziteyi desteklemektedir. 

Tabiki sadece bu tip hareketsizlik ve çok yemek yemek gibi faktörler obeziteye neden olmamaktadır. Bir çok hastalık, kişinin kullandığı ilaçlar, genetik dizilimler gibi bir çok faktör de obeziteye neden olmaktadır. 

Fakat obezite bir kader bir mecburiyet olmaktan çıkmaya başlamıştır. Başta da söylediğimiz gibi değişen ve gelişen teknoloji sayesinde bu gibi hastalıklara da çözüm bulunabilmektedir. Kişilere verilen devlet desteği veya kişilerin kendi maddi imkanları sayesinde kişi şişman olarak hayatını idame ettirmek zorunda kalmamaktadır. 

Sizler için ele aldığımız bu yazımızda çağın yadsınamaz bir  yeni dönem hastalığı olan obezite ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle ele alacağımız konu herkes tarafından çokça merak edilen mide küçültme ameliyatı fiyatları 2024 yılında kaç TL olmuş bunu inceleyeceğiz. 

Mide küçültme ameliyatı nedir, mide küçültme ameliyatı neden yapılır, mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır,mide küçültme ameliyatı kimlere yapılır, gibi bir çok soruya cevap aramaya çalışacağız. 

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Mide küçültme ameliyatı devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde yapılması mümkün olan bir cerrahi operasyondur. Bu ameliyat devlet hastanelerinde de yapılabilmektedir fakat devlet bu ameliyatın küçük bir kısmını karşılamaktadır. Ayrıca ameliyat araç ve gereçlerinin pahalı olması sebebiyle bu ameliyat devlet hastanelerinde azaltılmış ve ileri tarihli gün verdikleri için hasta uzun süre beklemektedir. 

Özel hastanelerde ise hastanenin ve doktorun tecrübesine göre fiyat değişiklik göstermektedir. Daha az tecrübeli ve daha az kaliteli hastanelerde bu fiyat 5.000 TL ile 10.000 TL arasında farklılık gösterirken daha fazla tecrübe ve daha kaliteli bir hastane tercih etmeniz durumunda fiyat aralığı 10.000 TL ile 60.000 TL arasında yükselmeye başlamaktadır. 

Bu fark hastanenin ve doktorun kalitesi, ameliyat sonrası ilgi ve bakım gibi bir çok faktörden etkilenmektedir  

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir, Neden Yapılır? 

Elinde olmayan sebeplerden ötürü bünyesinde bulundurduğu fazla kilolar sebebiyle obezite teşhisi konulmuş kişileri, midesini cerrahi bir operasyon ile küçülterek vücudunun ideali olan kiloya indirmesi ve kişinin sağlığını ve vücudunu yenilemesi amacıyla yapılmaktadır. 

Bu ameliyat sonrası kısıtlı ve kalitesiz olan kişinin hayatını daha özgür ve kaliteli yaşaması amaçlanmaktadır. 

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Bu ameliyat karın boydan boya kesilmeden, 1.3 mm’lik küçük kesiklerden belli aletleri sokarak yapılan ve midenin %80 lik olan kısmının alınmasıyla yapılır. Bu ameliyat üç çeşit olarak yapılmakta. Bunlar; tüp mide ameliyatı, mide kelepçesi ameliyatı ve gastrik bypass ameliyatıdır.  

Mide Küçültme Ameliyatını Kimler Olabilir? Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Vücut kitle indeksi 40 in üzerinde olan kişilere veya yağ indeksi yüzde otuzun üzerinde olan kişilere yapılmaktadır. 

Kişinin mutlaka 18 yaşından büyük olması ve bu ameliyatı olması gerekmesi gerekmektedir. 

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Mide küçültme ameliyatı olmayı düşünmeden önce yetkili bir sağlık kuruluşu ile görüşmeniz yararlı olacaktır. Bir çok hastane tarafından mide küçültme ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgiye ameliyatı yapan hastaneler tarafından ulaşabilirsiniz.

Mide küçültme ameliyatı sigorta karşılıyor mu?

Cerrahi zayıflama yöntemleri sigorta tarafından karşılanmamaktadır.
Fiyatlar Güncel Değil Mi? Buraya Tıkla Güncel Fiyat Gönder

YASAL UYARI

fiyatlar,fiyat sitesi, fiyatları

Bir Yorum Yaz